פעילויות חווייתיות ולימודיות עם ערך חינוכי ותוצרים איכותיים

הגיע הזמן למשהו אחר: הפעלה מיוחדת עם ערך מוסף!

'סדנאות להכרת חגי ישראל' מפעילה מערך של פעילויות ייחודיות. אנו מאמינים כי פעילות יצירה - אין מטרתה להעביר את הזמן, אלא לספק הזדמנות מיוחדת לחוות ערכים בצורה חוויתית ויוצרת.

איך מחנכים בצורה חוויתית לנתינה והדדיות? כשילד יוצר בעצמו קופת צדקה ומשקיע זמן ומחשבה בצביעתה, הקופה היא שלו. הוא יתחבר אליה ריגשית, יניח אותה בחדרו ויזכור מדי פעם לשלשל לתוכה מטבע. ערך הנתינה לזולת נהיה חלק ממנו, משהו שהוא יצר והתחבר אליו.

סדנאות להכרת חגי ישראל מעמידה לשרותכם מגוון רחב של הפעלות וסדנאות יצירה המשלבות הנאה ולימוד. כיף וערכים. תנו גם אתם לילדים ולהורים את הסיפוק הנפלא שביצירת מוצר שימושי במו ידיהם. תנו גם אתם לתלמידיכם את הערך הנוסף שבהפנמת מסרים חינוכיים בדרך של פעילות יצירה וחוויה. תנו להם משהו לחזור איתו הביתה, משהו שיוכלו להתגאות בו.

אנו מציעים לכם מגוון הפעלות המותאמות לכל מעגל השנה:

סדנת הכנת מפת כיסוי לחלות

נלמד על סיפור המן במדבר, על מצוות ה'לחם משנה' ועל הסיבות לכיסוי החלות. בפעילות זו המשתתפים יכינו מפה מהודרת מקטיפה לחלות, שתפאר את שולחן השבת והחג.

סדנת צריבת גביע קידוש מזכוכית

המשתתפים מקבלים גביע זכוכית חלק, בשלב היצירה הם מעצבים אותו לפי טעמם באמצעות טפט. לאחר הדבקת הטפט מכניסים את הגביע למכונת הצריבה, שצורבת את האזורים הלא מכוסים בגוון חלבי. לאחר הסרת הטפט - תקבלו גביע אישי ומהודר.

סדנת אפיית חלות

נספר את סיפור המן במדבר. יחד ננפה את הקמח, ונלוש בצק להכנת חלות בצורות מיוחדות, וכמובן האפיה בתנור. כל משתתף מקבל את החלה שאפה. מתאים לסדנה לקייטנה לקראת שבת

יצירה של נר שבת וחג צבעוני

סיפורה של חווה בגן עדן- מצוות הדלקת הנר בערב שבת קודש - ניצור כל אחד ואחת - נר שבת צבעוני ויפה.

יצירת נרתיק לבשמים

עם כניסת השבת אנו מקבלים נשמה יתרה. במוצאי שבת- בהבדלה אנו מריחים בשמים ניצור כל אחד ואחת נרתיק נאה ונמלא אותו בצמחי בושם. מתאים במיוחד לפעילות בקייטנה

פעילות יצירת נר הבדלה קלוע משעווה אמיתית

סיפורו של אדם הראשון בגן עדן, לאחר חטא עץ הדעת. מדוע אנו מדליקים נר בהבדלה יחד נטבול את הפתילות בשעווה, נקלע וניצור נר הבדלה יפהפה

יצירת יין לקידוש

מדוע עושים אנו קידוש ולמה דווקא על היין. כל משתתף סוחט ענבים, רואה את תהליך הפקת היין ומקבל בקבוק יין לעצמו ודף צבעוני ומהודר לקידוש.

פמוטות מענפי עצים

בפעילות זו נלמד על מצוות הדלקת נר שבת וחג ועל האור והיופי שמוסיף הנר לבית. המשתתפים יצרו פמוט מהודר מענפי עצים, ישייפו ויבריקו בעזרת חומרים מיוחדים, ויקבלו פמוט מדהים.

יצירת קופות צדקה מעץ

נלמד על עזרה לזולת ומצוות הצדקה. ניצור כל אחד ואחת קופת צדקה מיוחדת ויפה מעץ, נצבע כיד הדמיון הטובה

סדנת סופר סת"ם

פגישה עם סופר סת"ם הכרת הקלף והקולמוס העשוי מנוצה וכן הדיו המיוחד. ההתנסות של כל משתתף בכתיבה בעצמו על קלף אמיתי בעזרת קולמוס ודיו. (סדנא לבנים בלבד)

בתי מזוזה מענפי עצים

בסדנה זו ניצור יחד בתי מזוזה מפוארים מענפי עצים. נשייף את העץ הגולמי, נדביק את חלקי המזוזה, נצבע בלקה ושוב נשייף. וכשנקבע את המזוזה בפתח הבית היא תזכיר לנו בצאתנו ובואנו שיש מי ש"שומר דלתות ישראל".

בניית דגם בית המקדש

נלמד על בית המקדש שעמד על הר המוריה בירושלים. יחד נבנה דגם בית המקדש בגודל 9 מטר על 4.5 מטר.
נכין את הלבנים, ניצור דמויות של כהנים ובהמות להקרבת הקורבנות ואפילו חלק מכלי המקדש.
לאחר הבניה, נסתובב בסיור לימודי בדגם, כך נוכל לחוש ולחזק את הבקשה והתפילה "שיבנה בית המקדש במהרה בימינו..."

קופות צדקה מזכוכית עם צריבת חול

לאחר שנשמע על החסד שבצדקה, נכין קופת צדקה מיוחדת מזכוכית עם עיטורים וכיתוב בטכניקת צריבת חול. פעילות ייחודית ומדהימה. סדנא זו מתאימה לבוגרים. לילדים קטנים תתאים יותר סדנת יצירת קופות צדקה מעץ

סדנת אפית לאפות

אפיית לאפות ממש כמו פעם. המשתתפים ינפו בעצמם את הקמח, ילושו ויאפו את הלאפות, ואף יאכלו אותן עם ממרחים טעימים לאחר נטילת ידיים, כמובן. (אפשרות ליד המדורה או באופן עצמאי).

סדנת הדבורים והדבש

בסדנא נלמד על חיי דבורת הדבש וכיצד מכינות הדבורים את הדבש. נצפה בסרט על חיי הדבורה ועל תהליכי הפקת הדבש, עד לפתח ביתנו. נחזה בעבודת הדבוראי (הכוורן) ובהמשך נפיק בעצמנו דבש מתוך החלות וכל משתתף ייקח אתו כוסית דבש.

אהלו של אברהם אבינו

נלמד על ערכה של מצוות 'הכנסת אורחים'. המשתתפים יושבים
בתוך אוהל גדול על מחצלות קש ושומעים ממדריך מחופש לאברהם אבינו סיפורים מרתקים על
הכנסת אורחים.

סדנת מעבדת הכשרות

סדנת מעבדת הכשרות הינה סדנה ייחודית ומקצועית המשלבת לימוד ויצירה בשיטת החינוך היצירתי.

בסדנה זו נלמד על דרכי הבדיקה והכשרות של המאכלים, ושל הפירות היבשים במיוחד, בעזרת מכשירים מקצועיים ובליווי אמצעי הסברה מרתקים.

לסיום נכין פופקורן חם וטעים, לאחר בדיקת הגרגרים על ידי המשתתפים - כמובן.

הסדנה מורכבת מהדרכה ויצירה ומותאמת לקהל היעד, לגיל המשתתפים ולאופי הפעילות בשילוב ציוד ומכשירים ייעודיים ומדריכים בעלי נסיון רב. המשתתפים בסדנה מכינים תוצר טעים ואישי.