סדנאות יצירה ופעילויות ל"ג בעומר לגיל הרך לילדים ולמבוגרים

בל"ג בעומר אנו חוגגים את את יום ההילולא של הצדיק רבי שמעון בר יוחאי - רשב"י. כמו-כן ביום זה פסקו תלמידיו של רבי עקיבא מלמות. בסדנאות להכרת חגי ישראל מציעים לכם תוכנית מלאה ומקורית להפעלה לקראת ל"ג בעומר, או בל"ג בעומר עצמו.

יצירת חץ וקשת

נשמע על גדולתו של רשב"י ועל כך שבזכותו לא נראתה הקשת בימיו, מהי הקשת ומדוע בימיו לא נראתה. כל משתתף ייצור קשת וחץ אמיתיים מענפי עצים.

אפיית לאפות בטאבון

אפיית לאפות ממש כמו פעם. המשתתפים ינפו בעצמם את הקמח, ילושו ויאפו את הלאפות, ואף יאכלו אותן עם ממרחים טעימים לאחר נטילת ידיים, כמובן. (אפשרות ליד המדורה או באופן עצמאי)

ביקור במערת רבי שמעון בר יוחאי

צוות הסדנאות יגיע אליכם עם מערת רבי שמעון בר יוחאי. בתוך המערה ישמעו המשתתפים מפי מדריך המחופש לרבי שמעון, את סיפור בריחתו למערה, ושאר סיפורי נפלאותיו. כל משתתף מקבל ממתק.

מדורת ל"ג בעומר

יחד נקים מדורת לג בעומר. ליד המדורה, שלהבותיה מסמלות את להב נשמתו של רשב"י, נספר סיפורים מרתקים, ננגן יחדיו ניגונים חסידיים בליווי כלי זמר, נשתתף בחידון על היום הגדול ונזכה בפרסים יפים. אירוע מושלם לל"ג בעומר.

נרות צבעוניים לשבת וחג

מדוע אנו מדליקים נרות ביום פטירת הצדיק. סיפורו של הנר ושל האור. כל משתתף יוצר נר צבעוני ויפה לל"ג בעומר.

סדנאות נוספות לשילוב: 

בסדנה זו ניצור יחד בתי מזוזה מפוארים מענפי עצים. נשייף את העץ הגולמי, נדביק את חלקי המזוזה, נצבע בלקה ושוב נשייף. וכשנקבע את המזוזה בפתח הבית היא תזכיר לנו בצאתנו ובואנו שיש מי ש"שומר דלתות ישראל".

בפעילות זו נלמד על מצוות הדלקת נר שבת וחג ועל האור והיופי שמוסיף הנר לבית. המשתתפים יצרו פמוט מהודר מענפי עצים, ישייפו ויבריקו בעזרת חומרים מיוחדים, ויקבלו פמוט מדהים.

נלמד על עזרה לזולת ומצוות הצדקה. ניצור כל אחד ואחת קופת צדקה מיוחדת ויפה מעץ, נצבע כיד הדמיון הטובה

לאחר שנשמע על החסד שבצדקה, נכין קופת צדקה מיוחדת מזכוכית עם עיטורים וכיתוב בטכניקת צריבת חול. פעילות ייחודית ומדהימה. סדנא זו מתאימה לבוגרים. לילדים קטנים תתאים יותר סדנת יצירת קופות צדקה מעץ