fbpx
/
/
סדנת פמוטים מענפי עץ הזית
נקודות על הסדנה
גילאים:
כל הגילאים
ערכים:
כי האדם עץ השדה
כישורי חיים:
עבודה בעץ
לקחת הבייתה:
פמוט מהודר מעץ
סמל אישור משרד החינוך
הפעילות מאושרת במשרד החינוך (מס' 2369)

יצירה מעץ לט”ו בשבט

מה נלמד בסדנה?

סדנת פמוטים מענפי עץ הזית, היא סדנת יצירה מעץ לט”ו בשבט. בסדנה נלמד למה אנחנו חוגגים את ט”ו בשבט? במה אנחנו דומים לעצים ומה אפשר ללמוד מכך?

אנו חוגגים את “חג האילנות”, מפני שהאדם דומה לאילן. התורה אומרת “כי האדם עץ השדה”, ובכך רומזת שהאדם דומה ל”צומח”. למרות המעלות והתכונות הייחודיות לבני האדם, יש לנו מה ללמוד מ”עץ השדה”.

אחת התכונות הבולטות של העצים היא שכל עוד שהעץ קיים, הוא צומח. כל עוד הוא חי ומחובר לאדמה, הוא לא מפסיק לצמוח ולגדול. גם אנחנו צריכים לצמוח ולגדול, כל הזמן, ולהתפתח ברמה האישית. יחד עם זאת, איננו מסתפקים בכך שאנחנו גדלים, עלינו גם להצמיח ולגדל פירות טובים ומתוקים, בדיוק כמו העצים.

בכל פעם שאנו מסייעים למישהו אחר, מוותרים זה לזה, מעניקים משלנו לאחרים, אנחנו יוצרים פירות והמשכיות טובה. המעשים הטובים – הם הפירות שלנו. הם מיטיבים לא רק איתנו, אלא עם כל מי שסביבנו.

למי הפעילות מתאימה?

יצירת פמוט מעץ, היא יצירה ייחודית ומהנה, לכל גיל. אנו לוקחים פיסת עץ גולמית, מענף של עץ הזית החזק והיפה, ובמו ידינו יוצרים ממנו פמוט מלוטש, מבריק ויפיפה.

הפעילות כוללת הדרכה מותאמת ותוכן עשיר, סיפורים מרתקים על ט”ו בשבט, וכמובן, יצירת תוצר איכותי ושימושי במו ידינו. את התוכן וההדרכה אנו מתאימים אליכם, לסוג האוכלוסייה, לגיל המשתתפים ולאופי האירוע שלכם.

הפעילות מתאימה לכל הגילאים: עבור הילדים, היצירה מעץ מהנה, מפתחת ומעצימה כישורים ומיומנויות. בני הנוער והמבוגרים יוצרים תוצרים מדהימים ביופיים. וגם בני גיל הזהב, נהנים מהיצירה המיוחדת. כולם יחד נהנים ללמוד דברים חדשים וליצור בעצמם את הנלמד.

המומחיות שלנו היא להתאים את כל מרכיבי הפעילות אליכם, אל המשתתפים בפעילות ולאופי הייחודי של האירוע שלכם.

יצירה מעץ לט”ו בשבט

אנו מזמינים אתכם ליצור את הנלמד בחווייה יצירתית בפעילות ערכית וחינוכית לכבוד ט”ו בשבט.

אנחנו מביאים עד אליכם את כל הציוד הדרוש לפעילות. החל ממפות ניילון לשולחנות – סינרים, מערכת מוזיקה, ציוד מקצועי – ועד לשקיות עבור התוצרים האיכותיים והשימושיים שהמשתתפים יוצרים בפעילות.

סדנת פמוטים מענפי עץ הזית היא פעילות לט”ו בשבט עם למידה משמעותית וחוויה ערכית. הסיפורים המרתקים והתוכן המותאם, יחד עם היצירה של המשתתפים בעצמם, יוצרים יחד חוויה משמעותית שזוכרים לאורך זמן.

אנו מפעילים מגוון סדנאות יצירה ערכיות לט”ו בשבט, ומעל 95 סוגי פעילויות חינוכיות לכל מעגל השנה לכל מעגל השנה.

רוצים לעשות לכם חג? לחצו על בקשת הצעה לפעילות ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם.

הנכם מוזמנים לבקר גם בדף הפעילות שלנו ולהתרשם מהפעלות רבות לכל המגזרים והגילאים בכל רחבי הארץ.

קישורים לתוכן בנושא ט”ו בשבט:

פרטים

סדנת פמוטים מענפי עץ הזית מתאימה לכל הגילאים. אנו מתאימים את התוכן וההדרכה אליכם, לסוג האוכלוסייה, לגיל המשתתפים ולאופי האירוע שלכם. אנו מפעילים סדנאות ופעילויות רבות בבתי ספר ממלכתיים ובישובים וקיבוצים רבים, וכן במוסדות תורניים ובקהילות דתיות וחרדיות, ומתאימים את כל מרכיבי הפעילות אליכם ולמשתתפים בפעילות מכל המגזרים והגילאים.

“כי האדם עץ השדה” – האדם דומה לאילן בכך שהוא צומח ומתפתח כל הזמן וגם מצמיח ומגדל פירות חדשים טובים ומתוקים, המעשים הטובים שלנו שתורמים לא רק לאדם עצמו אלא לכל הסביבה שלו.

עבודת היצירה מעץ מפתחת ומעצימה את הכישורים המוטוריים והמיומנויות הטכניות של המשתתפים, על ידי ההתנסות בסדר הפעולות הנדרשות. העבודה בקבוצה תורמת ליכולות החברתיות ויצירת התוצר האיכותי והשימושי מחומרים גולמים מחזקת את תחושת הסיפוק והביטחון העצמי.

זמן הפעילות המשוער הינו כ-45 דקות. ניתן לשלב סדנאות יצירה נוספות, במתכונת של סבבים, אחד אחרי השני, לקבוצה אחת. או במתכונת של עמדות פעילות במקביל לשתי קבוצות או יותר, כאשר המשתתפים מתחלפים ביניהם בכל 45 דקות. צורת הפעלה נוספת היא הפעלת עמדות יצירה פתוחות כאשר המשתתפים בוחרים לאיזו עמדה הם רוצים להצטרף ומתי.

צוות הסדנאות להכרת חגי ישראל הינו צוות מקצועי ומנוסה, מאיר פנים לכל אחד ואחת, ומסור להצלחת הפעילות מכל ההיבטים, הן של העברת התוכן וחוויית הלמידה בהתאם לקהל המשתתפים ולגילם והן בהיבט של החוויה היצירתית, השמירה על ביטחונם של המשתתפים והיחס לכל המשתתפים באדיבות בשמחה ובנועם.

תוצרים של משתתפים

השירות שלנו

פעילות מאושרת במשה"ח

מגיעים לכל אזור בארץ

ליווי לכל אורך הדרך

התאמה אישית ללקוח

מספקים את כל הציוד

תהליך פשוט ומהיר

סדנאות נוספות ל

הפעלה חינוכית לט”ו בשבט מהי מעבדת הכשרות? סדנת מעבדת הכשרות היא הפעלה חינוכית לט”ו בשבט המעניקה לילדים ולבני הנוער, הזדמנות לחוות בעצמם את בדיקת
סדנת פירות לט”ו בשבט מה נלמד בסדנה? סדנת פירות לט”ו בשבט מיוחדת ומהנה, שבה נלמד על הסיבות לכך שאנו חוגגים את “חג האילנות” –
סדנת בישול מפירות הדר מה נלמד בסדנה? סדנת בישול והכנת ריבה וסוכריות מפירות הדר, בעיצומה של עונת החורף שבה קוטפים החקלאים את פירות ההדר
סדנת אפייה לט”ו בשבט פעילות בנושא שבעת המינים סדנת אפיית עוגיות תמרים, היא סדנת אפייה לט”ו בשבט, בנושא שבעת המינים. בפעילות נלמד מהם שבעת

לעוד סדנאות של

ביקורות

[rmp_count]

אנשים דירגו

[rmp_stars]

השתתפתם בסדנא זו? דרגו אותה!

לחצו על הכוכב כדי לדרג

דירוג ממוצע: 5 מתוך 5

עדיין אין דירוג לסדנא זו. היה הראשון לדרג!

שאלות נפוצות

איך מזמינים סדנה?

1. בוחרים את סוג הפעילות
2. ממלאים בקשת הצעה לפעילות
3. נציג שלנו יצור עמכם קשר בהקדם להתאמת הפעילות הטובה ביותר עבורכם!

מהו הערך הייחודי שלכם?

המשתתפים בסדנאות נהנים מתוכן ערכי עשיר ומותאם לרמתם וידיעותיהם, אך גם ובעיקר מחוויה יצירתית, שבה “יוצרים את הנלמד” ומשתפים את כל החושים בחוויה הנלמדת. הניסיון הוכיח שחוויה זו מאהיבה את הערכים יותר מכל ולשנים רבות.

הפעילות מתאימה למי שלא דתי?

בהחלט. אנו מאמינים כי ניתן להעביר את ערכי החגים והמועדים בצורה המותאמת למשתתפים ולאופיים הייחודי בנעימות שאינה ‘כופה’ את התכנים. בעשרים השנים האחרונות זכינו להפעיל מאות אלפי ילדים בקיבוצים ובחינוך הממלכתי בכל הארץ.

מה העלות של הפעילות?

העלות משתנה בהתאם למספר המשתתפים, סוגי הסדנאות, כמות המעברים ועוד. פעילותנו מתבצעת במסגרת מלכ”ר – ללא כוונות רווח – ואנו נשמח להתאים את ההצעה הטובה ביותר לפעילות לאחר שקיבלנו את המידע והפרטים הדרושים להכנת ההצעה.

לאיזה גיל הפעילות מתאימה?

בכל הסדנאות שלנו המדריכים מתאימים – גם את התוכן הערכי וצורת ההדרכה, וגם את החלק היצירתי של הפעילות – לגיל המשתתפים, לרמת הידיעות ולאופי המיוחד שלהם ושל האירוע שבמסגרתו מתקיימת הפעילות. הסדנאות מותאמות במיוחד אליכם, לפי הצורך שלכם, נשמח לדבר אתכם ולהתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורכם.

כמה משתתפים יכולים להשתתף בפעילות?

אין כמות מקסימלית לפעילות. יש לנו ניסיון מקצועי של יותר מ-20 שנה ואנו ערוכים להפעלת ירידים עירוניים, פסטיבלים ואירועי חברה עם אלפי משתתפים, כאשר אנו מקימים את התחנות והעמדות בהתאם לצורך שלכם. לכל כמות משתתפים יש מענה ופתרון ואנחנו נשמח להגיע לכל נקודה שתרצו גם עבור מספר משתתפים בלבד.

אפשר לשלב את הסדנאות באירוע?

כל הסדנאות שלנו מופעלות בהצלחה גם כתכנית המשתלבת באירוע, כדוכני יצירה פתוחים, כתחנות הדרכה והפעלה מפוזרות בשטח וכן הלאה. בשונה מהפעלה ייעודית של הסדנאות בלבד, במתכונת זו אנו ממליצים לבחור את הסדנאות שאינן מצריכות עבודה קבוצתית אלא כוללות יצירת תוצר אישי ופרטי על ידי המשתתפים.

יש לכם ביטוח, אישורי בטיחות ועוד?

בוודאי. הביטוח שלנו מבטח את הצוות ואת המשתתפים, ואנו פועלים אך ורק עם כל האישורים הנדרשים על פי החוק, הן ביחס לציוד הייעודי של כל סדנה, והן ביחס לרכבים, למדריכים ולאנשי הצוות. נשמח לשלוח אליכם את כל האישורים הנדרשים לפי בקשתכם ונשמח לבוא אליכם עם פעילויות ערכיות וחינוכיות לכל מעגל השנה.

בקשת הצעה לפעילות

סדנת פמוטים מענפי עץ הזית

נשמח להתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורך

למידה משמעותית + חוויה יצירתית

סדנת פמוטים מענפי עץ הזית

נקודות על הסדנא

גילאים: כל הגילאים

מיומנויות: עבודה בעץ

ערכים: כי האדם עץ השדה