fbpx
/
/
סדנת אפיית עוגיות תמרים
נקודות על הסדנה
גילאים:
כל הגילאים
ערכים:
שבעת המינים
כישורי חיים:
מיומנויות אפייה
לקחת הבייתה:
עוגיות במילוי תמרים
סמל אישור משרד החינוך
הפעילות מאושרת במשרד החינוך (מס' 2369)

סדנת אפייה לט”ו בשבט

פעילות בנושא שבעת המינים

סדנת אפיית עוגיות תמרים, היא סדנת אפייה לט”ו בשבט, בנושא שבעת המינים. בפעילות נלמד מהם שבעת המינים? ונכיר את הסגולות והתכונות הייחודיות של פירות שבעת המינים.

התורה מתארת את ארץ ישראל, כארץ שהשתבחה בפירות שבעת המינים: “חִטָּה וּשְׂעֹרָה וְגֶפֶן וּתְאֵנָה וְרִמּוֹן . . זֵית שֶׁמֶן וּדְבָשׁ” (דברים ח, ז-ח). הדבש המוזכר בפסוק משמעו: פרי התמר. כי מהתמר מפיקים דבש תמרים, שמוכר לנו בשם “סילאן”.

בסדנת האפייה לכבוד ט”ו בשבט, ניצור את הנלמד יחד ובמו ידינו. נשמע סיפורים מרתקים על “חג האילנות” ועל המנהג לאכול בט”ו בשבט מפירות שבעת המינים שנתברכה בהם ארץ ישראל.

נכיר את עץ התמר, מעצי הפרי הקדומים ביותר בארץ, שממנו יש לנו תוצרים רבים המלווים אותנו בחגים ומועדים שונים. ובראשם, כמובן, התמר הבריא והמתוק ממנו נטעם בהנאה בסיום סדנת האפייה.

למי הפעילות מתאימה?

סדנת האפייה לעבוד ט”ו בשבט, כוללת הדרכה ותוכן עשיר המותאמים אליכם. זו המומחיות שלנו: להתאים את כל מרכיבי הסדנה לסוג האוכלוסייה המיועדת, לגיל המשתתפים ולאופי האירוע שלכם.

אנו מפעילים פעילויות רבות בבתי ספר ממלכתיים, בישובים ובקיבוצים, וכן בתלמודי תורה ובקהילות דתיות וחרדיות. בכל פעילות אנו מתאימים את כל המרכיבים, החל מהתוכן וההדרכה ועד לשלבי היצירה, למשתתפים בפעילות.

אנחנו מביאים עד אליכם את כל הציוד הדרוש לפעילות. החל ממפות ניילון לשולחנות – סינרים, מערכת מוזיקה, ציוד מקצועי – ועד לתנור אפייה מיוחד שבו נאפה את העוגיות כדי שנוכל לטעום מהן מיד כשיצאו מהתנור טריות ופריכות.

ניתן להפעיל את סדנת האפייה לילדים, בני נוער ולמבוגרים. הסדנה מתאימה גם לפעילות משולבת לילדים ולהורים, כולם נהנים מהתוכן העשיר ומהחווייה של הכנת העוגיות ואפייתן.

סדנת אפייה לט”ו בשבט

אנו מזמינים אתכם ליצור את הנלמד במו ידיכם לכבוד ט”ו בשבט, בפעילות המשלבת למידה משמעותית עם חוויה יצירתית. בואו להכין בעצמכם עוגיות תמרים פריכות וטריות, ולאפות אותן בתנור מיוחד במקום.

לאחר שנשמע את ההדרכה, התוכן המותאם וסיפורים מרתקים על ט”ו בשבט, נלמד כיצד להכין בעצמנו את העוגיות. נכין יחד את הבצק הפריך וניצור מהבצק בעזרת מערוכים את הצורה המבוקשת. נמלא את העוגיות בסוגים שונים של מילוי תמרים, ונגלגל את הבצק הפריך, ובתוכו המילוי, לצורת עוגיות המוכנות לאפייה.

דמיינו את הריחות הטובים שעולים מהתנור בזמן האפייה. ההנאה והסיפוק שלהם זוכים המשתתפים בפעילות – החל מקבלת הפנים של המדריכים והצוות, בזמן ההדרכה ובחווית האפייה – מגיעים לשיא ברגע שהעוגיות האפויות עם השמות של המשתתפים יוצאות מהתנור.

רוצים לעשות לכם חג? לחצו על בקשת הצעה לפעילות ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.

כמו כן, אנו מפעילים מגוון גדול של סדנאות יצירה ערכיות לט”ו בשבט, ומעל 95 סוגי פעילויות חינוכיות לכל מעגל השנה.

הנכם מוזמנים לבקר גם בדף הפעילות שלנו ולהתרשם מהפעלות רבות לכל המגזרים והגילאים בכל רחבי הארץ.

קישורים לתוכן בנושא שבעת המינים:

פרטים

סדנת אפיית עוגיות תמרים מתאימה לכל הגילאים. זו המומחיות שלנו: להתאים את התוכן וההדרכה אליכם, לסוג האוכלוסייה, לגיל המשתתפים ולאופי האירוע שלכם. אנו מפעילים סדנאות ופעילויות רבות בבתי ספר ממלכתיים ובישובים וקיבוצים רבים, וכן במוסדות תורניים ובקהילות דתיות וחרדיות, ומתאימים את כל מרכיבי הפעילות אליכם ולמשתתפים בפעילות מכל המגזרים והגילאים.

על הקשר שבין בני האדם לעצים אנו למדים מהפסוק “כי האדם עץ השדה”. ישנם דברים רבים, טובים ומעצימים, שאנחנו יכולים ללמוד מעולם הצומח. בסדנה נלמד להכיר את “שבעת המינים” ואת הערכים החינוכיים הנלמדים מהם ובמיוחד מפרי התמר שהפך לסמל ארצנו ומלווה אותנו גם בחגים ומועדים נוספים על פני מעגל השנה.

מיומנויות האפייה תורמות לפיתוח היכולות המוטוריות והקוגניטיביות של המשתתפים, על ידי התנסות בחוויה שמביאה להנאה, סיפוק והצלחה ממעשה ידיהם. בנוסף לשיפור המיומנויות האישיות והחברתיות, ניתנת למשתתפים הזדמנות לאכול את מה שהכינו במו ידיהם, מתוך הנאה ומגעים תחושתיים, ולשם כך הם התאזרו גם במנה גדושה של דחיית סיפוקים וסבלנות.

זמן הפעילות המשוער הינו כ-45 דקות. ניתן לשלב סדנאות יצירה נוספות, במתכונת של סבבים, אחד אחרי השני, לקבוצה אחת. או במתכונת של עמדות פעילות במקביל לשתי קבוצות או יותר, כאשר המשתתפים מתחלפים ביניהם בכל 45 דקות. צורת הפעלה נוספת היא הפעלת עמדות יצירה פתוחות כאשר המשתתפים בוחרים לאיזו עמדה הם רוצים להצטרף ומתי. בסדנת האפייה לפעמים תהליך האפייה גולש אל מעבר לזמן שהוקצב לפעילות ולכן אנו ממליצים להביא בחשבון מראש את זמן האפייה ולתכנן את הפעילות בהתאם.

צוות הסדנאות להכרת חגי ישראל הינו צוות מקצועי ומנוסה, מאיר פנים לכל אחד ואחת, ומסור להצלחת הפעילות מכל ההיבטים, הן של העברת התוכן וחוויית הלמידה בהתאם לקהל המשתתפים ולגילם והן בהיבט של החוויה היצירתית, השמירה על ביטחונם של המשתתפים והיחס לכל המשתתפים באדיבות בשמחה ובנועם.

תוצרים של משתתפים

השירות שלנו

פעילות מאושרת במשה"ח

מגיעים לכל אזור בארץ

ליווי לכל אורך הדרך

התאמה אישית ללקוח

מספקים את כל הציוד

תהליך פשוט ומהיר

סדנאות נוספות ל

סדנת בישול מפירות הדר מה נלמד בסדנה? סדנת בישול והכנת ריבה וסוכריות מפירות הדר, בעיצומה של עונת החורף שבה קוטפים החקלאים את פירות ההדר
טקס חגיגי לט”ו בשבט מהו סדר ט”ו בשבט? סדר ט”ו בשבט נחגג בתאריך ט”ו בשבט בלוח השנה היהודי – שנחגג השנה ביום שני, 10/2/2020.
יצירה מעץ לט”ו בשבט מה נלמד בסדנה? סדנת פמוטים מענפי עץ הזית, היא סדנת יצירה מעץ לט”ו בשבט. בסדנה נלמד למה אנחנו חוגגים את
יצירה מעץ לט”ו בשבט מה נלמד בסדנה? סדנת בית מזוזה מענפי עץ הזית, היא סדנת יצירה מעץ, לכבוד ט”ו בשבט – ראש השנה לאילנות.

לעוד סדנאות של

ביקורות

[rmp_count]

אנשים דירגו

[rmp_stars]

השתתפתם בסדנא זו? דרגו אותה!

לחצו על הכוכב כדי לדרג

דירוג ממוצע: 4.8 מתוך 5

עדיין אין דירוג לסדנא זו. היה הראשון לדרג!

שאלות נפוצות

איך מזמינים סדנה?

1. בוחרים את סוג הפעילות
2. ממלאים בקשת הצעה לפעילות
3. נציג שלנו יצור עמכם קשר בהקדם להתאמת הפעילות הטובה ביותר עבורכם!

מהו הערך הייחודי שלכם?

המשתתפים בסדנאות נהנים מתוכן ערכי עשיר ומותאם לרמתם וידיעותיהם, אך גם ובעיקר מחוויה יצירתית, שבה “יוצרים את הנלמד” ומשתפים את כל החושים בחוויה הנלמדת. הניסיון הוכיח שחוויה זו מאהיבה את הערכים יותר מכל ולשנים רבות.

הפעילות מתאימה למי שלא דתי?

בהחלט. אנו מאמינים כי ניתן להעביר את ערכי החגים והמועדים בצורה המותאמת למשתתפים ולאופיים הייחודי בנעימות שאינה ‘כופה’ את התכנים. בעשרים השנים האחרונות זכינו להפעיל מאות אלפי ילדים בקיבוצים ובחינוך הממלכתי בכל הארץ.

מה העלות של הפעילות?

העלות משתנה בהתאם למספר המשתתפים, סוגי הסדנאות, כמות המעברים ועוד. פעילותנו מתבצעת במסגרת מלכ”ר – ללא כוונות רווח – ואנו נשמח להתאים את ההצעה הטובה ביותר לפעילות לאחר שקיבלנו את המידע והפרטים הדרושים להכנת ההצעה.

לאיזה גיל הפעילות מתאימה?

בכל הסדנאות שלנו המדריכים מתאימים – גם את התוכן הערכי וצורת ההדרכה, וגם את החלק היצירתי של הפעילות – לגיל המשתתפים, לרמת הידיעות ולאופי המיוחד שלהם ושל האירוע שבמסגרתו מתקיימת הפעילות. הסדנאות מותאמות במיוחד אליכם, לפי הצורך שלכם, נשמח לדבר אתכם ולהתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורכם.

כמה משתתפים יכולים להשתתף בפעילות?

אין כמות מקסימלית לפעילות. יש לנו ניסיון מקצועי של יותר מ-20 שנה ואנו ערוכים להפעלת ירידים עירוניים, פסטיבלים ואירועי חברה עם אלפי משתתפים, כאשר אנו מקימים את התחנות והעמדות בהתאם לצורך שלכם. לכל כמות משתתפים יש מענה ופתרון ואנחנו נשמח להגיע לכל נקודה שתרצו גם עבור מספר משתתפים בלבד.

אפשר לשלב את הסדנאות באירוע?

כל הסדנאות שלנו מופעלות בהצלחה גם כתכנית המשתלבת באירוע, כדוכני יצירה פתוחים, כתחנות הדרכה והפעלה מפוזרות בשטח וכן הלאה. בשונה מהפעלה ייעודית של הסדנאות בלבד, במתכונת זו אנו ממליצים לבחור את הסדנאות שאינן מצריכות עבודה קבוצתית אלא כוללות יצירת תוצר אישי ופרטי על ידי המשתתפים.

יש לכם ביטוח, אישורי בטיחות ועוד?

בוודאי. הביטוח שלנו מבטח את הצוות ואת המשתתפים, ואנו פועלים אך ורק עם כל האישורים הנדרשים על פי החוק, הן ביחס לציוד הייעודי של כל סדנה, והן ביחס לרכבים, למדריכים ולאנשי הצוות. נשמח לשלוח אליכם את כל האישורים הנדרשים לפי בקשתכם ונשמח לבוא אליכם עם פעילויות ערכיות וחינוכיות לכל מעגל השנה.

בקשת הצעה לפעילות

סדנת אפיית עוגיות תמרים

נשמח להתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורך

למידה משמעותית + חוויה יצירתית

סדנת אפיית עוגיות תמרים

נקודות על הסדנא

גילאים: כל הגילאים

מיומנויות: מיומנויות אפייה

ערכים: שבעת המינים