fbpx
/
/
סדנת ריבה וסוכריות מפירות הדר
נקודות על הסדנה
גילאים:
כל הגילאים
ערכים:
האדם נותן פירות
כישורי חיים:
חיתוך ובישול
לקחת הבייתה:
ריבה וסוכריות
סמל אישור משרד החינוך
הפעילות מאושרת במשרד החינוך (מס' 2369)

סדנת בישול מפירות הדר

מה נלמד בסדנה?

סדנת בישול והכנת ריבה וסוכריות מפירות הדר, בעיצומה של עונת החורף שבה קוטפים החקלאים את פירות ההדר מהעצים, זוהי הזדמנות נהדרת עבורנו ללמוד לזהות מהו פרי הדר? מהי הייחודיות של פירות ההדר? כיצד הגיעו פירות ההדר לארץ והפכו לסימני ההיכר של החורף ומן הפירות החביבים עלינו ביותר?

נכיר את המנהגים היפים של סדר ט”ו בשבט ונבין למה אנחנו חוגגים את חג האילנות? נשמע סיפורים על ט”ו בשבט ועל הפירות שהארץ האהובה שלנו השתבחה בהם ונלמד גם על תוצרי הפירות היפים שאנחנו כל כך אוהבים לאכול ועל הסגולות הבריאותיות הטובות שלהם.

סדנת בישול לט”ו בשבט

יש כל מיני מנהגים יפים לט”ו בשבט, אחד מהם הוא המנהג לערוך את “סדר ט”ו בשבט”. זוהי ארוחה חגיגית שבה אוכלים סוגי פירות שונים, בעיקר מפירות שבעת המינים וגם פירות יבשים ופירות הדר שעליהם לא מוותרים. לפירות ההדר יש מקום מיוחד בחג האילנות הנפלא וכבר לפני הרבה שנים היו מקומות שבהם נהגו להכין לכבוד ט”ו בשבט ריבה מהאתרוגים של חג הסוכות.

בסדנת ריבה וסוכריות מפירות הדר לכבוד ט”ו בשבט, המשתתפים מכינים בעצמם ובמו ידיהם, ריבה מתוקה וטעימה מפירות ההדר העשירים בוויטמין C ובסיבים וגם סוכריות מיוחדות ובריאות מהקליפות של פירות ההדר הזהובים.

למי הפעילות מתאימה?

סדנת ריבה וסוכריות מפירות הדר מתאימה לכל הגילאים. אנו מתאימים את ההדרכה ואת התוכן לאופי הייחודי של המשתתפים. ניתן לשלב את הפעלת הסדנה בפעילות ט”ו בשבט לילדים בבית הספר, בגן או בפעילות לכל המשפחה בישוב ובקהילה שלכם.

הסדנה מופעלת בהצלחה רבה במוסדות חינוך ובמתנ”סים, בישובים ובקיבוצים ובקהילות מגוונות בכל רחבי הארץ. אנו מפעילים מגוון גדול של סדנאות יצירה ערכיות וחינוכיות לט”ו בשבט ונשמח להתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורכם.

לחצו על בקשת הצעה לפעילות ואנו נכין עבורכם את ההצעה וניצור קשר בהקדם.

מה עושים בסדנה?

הצוות שלנו מנוסה, מקצועי ומאיר פנים לכל אחד ואחת. הצלחת הפעילות מתחילה מהגעת הצוות כ-45 דקות לפני התחלת הפעילות, לצורך התארגנות ועטיפת השולחנות במפת ניילון וקבלת המשתתפים בשמחה.

לאחר ההדרכה והתוכן המותאם במיוחד אליכם, לגיל המשתתפים ולאופיים הייחודי, נעבור לשלב היצירה ונתחיל בקילוף וחיתוך של פירות הדר רחוצים במים, בעזרת מקלפים וסכינים בטיחותיים. המשתתפים יצברו יחד כמות גדולה של חתיכות מפירות הדר, לצד פיסות של קליפות זהובות, אותן נאסוף לקערות וניגש לבישול בעמדת הבישול שאנו מביאים למקום הפעילות.

אנו מביאים עד אליכם את כל הציוד הדרוש לפעילות, החל ממפות ניילון לשולחנות, מערכת מוזיקה, סינרים, ועד לשקיות לתוצרים של המשתתפים. כל המשתתפים יוצאים מהפעילות עם חוויה יצירתית בלתי נשכחת וכמובן צנצנת ריבה לצד כוס עם סוכריות טעימות ובריאות שהכינו בעצמם לכבוד חג האילנות ט”ו בשבט.

קישורים לתוכן בנושא פירות ההדר:

פרטים

הסדנה מתאימה לכל הגילאים. ילדים בני נוער ומבוגרים נהנים מהפעילות היצירתית לכבוד ט”ו בשבט ומתהליך סדנת הבישול של פירות ההדר המיוחדים. ניתן לשלב את הסדנא בפעילות לילדים והורים לכבוד ט”ו בשבט במסגרת בית הספר, בפעילות רב-דורית או בסדר ט”ו בשבט, ופעילויות לט”ו בשבט לילדים ולכל המשפחה במתנ”ס או אצלכם בישוב.

המעשים הטובים שלנו הם כמו פירות מתוקים וכשאנו עושים מעשה טוב בלי לצפות לתמורה, המעשה עצמו הוא הרווח שלנו ומביא מתיקות רבה לא רק לאחרים אלא גם ובעיקר לנו בעצמנו.

פיתוח מיומנויות הנדרשות בהכנת האוכל ובחיתוך ובישול ומיומנויות חברתיות כגון עבודה בצוות, יצירת קשר עם חברים, סבלנות וסובלנות ויכולת הקשבה ושיתוף פעולה.

זמן הפעילות המשוער הינו כ- 45 דקות. ניתן לשלב את הסדנה עם תכנית של “סדר ט”ו בשבט” או עם סדנה נוספת מסדנאות היצירה החינוכיות והערכיות שלנו לט”ו בשבט ולכל מעגל השנה.

צוות הסדנאות הינו צוות מקצועי ומסור שמאיר פנים לכל אחד ואחת מהמשתתפים ואחראי על הבטיחות ההנאה והחוויה של המשתתפים בפעילות.

תוצרים של משתתפים

השירות שלנו

פעילות מאושרת במשה"ח

מגיעים לכל אזור בארץ

ליווי לכל אורך הדרך

התאמה אישית ללקוח

מספקים את כל הציוד

תהליך פשוט ומהיר

סדנאות נוספות ל

הפעלה חינוכית לט”ו בשבט מהי מעבדת הכשרות? סדנת מעבדת הכשרות היא הפעלה חינוכית לט”ו בשבט המעניקה לילדים ולבני הנוער, הזדמנות לחוות בעצמם את בדיקת
סדנת אפייה לט”ו בשבט פעילות בנושא שבעת המינים סדנת אפיית עוגיות תמרים, היא סדנת אפייה לט”ו בשבט, בנושא שבעת המינים. בפעילות נלמד מהם שבעת
יצירה מעץ לט”ו בשבט מה נלמד בסדנה? סדנת פמוטים מענפי עץ הזית, היא סדנת יצירה מעץ לט”ו בשבט. בסדנה נלמד למה אנחנו חוגגים את
סדנת פירות לט”ו בשבט מה נלמד בסדנה? סדנת פירות לט”ו בשבט מיוחדת ומהנה, שבה נלמד על הסיבות לכך שאנו חוגגים את “חג האילנות” –

לעוד סדנאות של

ביקורות

[rmp_count]

אנשים דירגו

[rmp_stars]

השתתפתם בסדנא זו? דרגו אותה!

לחצו על הכוכב כדי לדרג

דירוג ממוצע: 5 מתוך 5

עדיין אין דירוג לסדנא זו. היה הראשון לדרג!

שאלות נפוצות

איך מזמינים סדנה?

1. בוחרים את סוג הפעילות
2. ממלאים בקשת הצעה לפעילות
3. נציג שלנו יצור עמכם קשר בהקדם להתאמת הפעילות הטובה ביותר עבורכם!

מהו הערך הייחודי שלכם?

המשתתפים בסדנאות נהנים מתוכן ערכי עשיר ומותאם לרמתם וידיעותיהם, אך גם ובעיקר מחוויה יצירתית, שבה “יוצרים את הנלמד” ומשתפים את כל החושים בחוויה הנלמדת. הניסיון הוכיח שחוויה זו מאהיבה את הערכים יותר מכל ולשנים רבות.

הפעילות מתאימה למי שלא דתי?

בהחלט. אנו מאמינים כי ניתן להעביר את ערכי החגים והמועדים בצורה המותאמת למשתתפים ולאופיים הייחודי בנעימות שאינה ‘כופה’ את התכנים. בעשרים השנים האחרונות זכינו להפעיל מאות אלפי ילדים בקיבוצים ובחינוך הממלכתי בכל הארץ.

מה העלות של הפעילות?

העלות משתנה בהתאם למספר המשתתפים, סוגי הסדנאות, כמות המעברים ועוד. פעילותנו מתבצעת במסגרת מלכ”ר – ללא כוונות רווח – ואנו נשמח להתאים את ההצעה הטובה ביותר לפעילות לאחר שקיבלנו את המידע והפרטים הדרושים להכנת ההצעה.

לאיזה גיל הפעילות מתאימה?

בכל הסדנאות שלנו המדריכים מתאימים – גם את התוכן הערכי וצורת ההדרכה, וגם את החלק היצירתי של הפעילות – לגיל המשתתפים, לרמת הידיעות ולאופי המיוחד שלהם ושל האירוע שבמסגרתו מתקיימת הפעילות. הסדנאות מותאמות במיוחד אליכם, לפי הצורך שלכם, נשמח לדבר אתכם ולהתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורכם.

כמה משתתפים יכולים להשתתף בפעילות?

אין כמות מקסימלית לפעילות. יש לנו ניסיון מקצועי של יותר מ-20 שנה ואנו ערוכים להפעלת ירידים עירוניים, פסטיבלים ואירועי חברה עם אלפי משתתפים, כאשר אנו מקימים את התחנות והעמדות בהתאם לצורך שלכם. לכל כמות משתתפים יש מענה ופתרון ואנחנו נשמח להגיע לכל נקודה שתרצו גם עבור מספר משתתפים בלבד.

אפשר לשלב את הסדנאות באירוע?

כל הסדנאות שלנו מופעלות בהצלחה גם כתכנית המשתלבת באירוע, כדוכני יצירה פתוחים, כתחנות הדרכה והפעלה מפוזרות בשטח וכן הלאה. בשונה מהפעלה ייעודית של הסדנאות בלבד, במתכונת זו אנו ממליצים לבחור את הסדנאות שאינן מצריכות עבודה קבוצתית אלא כוללות יצירת תוצר אישי ופרטי על ידי המשתתפים.

יש לכם ביטוח, אישורי בטיחות ועוד?

בוודאי. הביטוח שלנו מבטח את הצוות ואת המשתתפים, ואנו פועלים אך ורק עם כל האישורים הנדרשים על פי החוק, הן ביחס לציוד הייעודי של כל סדנה, והן ביחס לרכבים, למדריכים ולאנשי הצוות. נשמח לשלוח אליכם את כל האישורים הנדרשים לפי בקשתכם ונשמח לבוא אליכם עם פעילויות ערכיות וחינוכיות לכל מעגל השנה.

בקשת הצעה לפעילות

סדנת ריבה וסוכריות מפירות הדר

נשמח להתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורך

למידה משמעותית + חוויה יצירתית

סדנת ריבה וסוכריות מפירות הדר

נקודות על הסדנא

גילאים: כל הגילאים

מיומנויות: חיתוך ובישול

ערכים: האדם נותן פירות