fbpx
/
/
סדנת מעבדת הכשרות
נקודות על הסדנה
גילאים:
4-18
ערכים:
המותר והאסור באכילה
כישורי חיים:
מיון לפי קריטריונים ותצפיות
לקחת הבייתה:
פופקורן טרי וחם
סמל אישור משרד החינוך
הפעילות מאושרת במשרד החינוך (מס' 2369)

הפעלה חינוכית לט”ו בשבט

מהי מעבדת הכשרות?

סדנת מעבדת הכשרות היא הפעלה חינוכית לט”ו בשבט המעניקה לילדים ולבני הנוער, הזדמנות לחוות בעצמם את בדיקת המאכלים מחשש תולעים וחרקים. בפעילות נלמד על הדרכים העומדות בפנינו, לבדיקת המזון מתולעים וחרקים בלתי רצויים. נכיר מושגים מרכזיים מעולם הכשרות ונתמקד בכשרות הנדרשת בפירות וירקות, ובמיוחד בפירות היבשים אותם נוהגים לאכול בט”ו בשבט.

המאכלים שאנו אוכלים, נכנסים לגופנו והופכים להיות חלק מאיתנו. לכן ישנה חשיבות למה שאנחנו אוכלים ומכניסים לגופנו. במהלך הסדנה נספר על ההתפתחויות והשינויים שחלו בעולם החקלאות המודרנית, שבמידה מסוימת הפכו את הימצאות החרקים לפחותה מבעבר וניעזר במכשירים מתקדמים, על מנת לבדוק את הפירות והירקות היטב, ולוודא שאין בהם תולעים וחרקים.

נגלה כי שכיחות החרקים במזון יכולה להשתנות לפי עונות השנה ולפעמים סוג מסוים של מזון נדרש לבדוק רק במדינה אחת, אבל לא במקומות אחרים, בגלל תנאי האקלים.

למי הפעילות מתאימה?

סדנת מעבדת הכשרות מיועדת לילדים וילדות בגילאי 4-12 ולבני ובנות נוער עד גיל 18. אנו משתמשים בסדנה בציוד טכנולוגי וחשמלי מתקדם לבדיקת מוצרי המזון, ולמציאת תולעים וחרקים המסתתרים היטב בתוך המאכלים, כך שקשה לגלותם בלי עזרת המכשירים המיוחדים.

לכבוד ט”ו בשבט, אנו מזמינים אתכם להיכנס לעולם מרתק וחווייתי, ולהצטרף אלינו למסע בעקבות כשרות המאכלים שלנו. במעבדת הכשרות המשתתפים הם המדענים, ועליהם מוטלת המשימה לנקות ולהכשיר את המאכלים השונים בעזרת המכשירים והכלים שאנו מביאים אליכם, למעבדה.

הפעלה חינוכית לט”ו בשבט

אנו מביאים עד אליכם, למקום הפעילות, את כל הציוד הדרוש לפעילות המדעית: החל מעמדות תאורה ובדיקה המתאימים לשולחנות ומיועדים לבדיקת המזון תחת תאורה חזקה, משטחים מיוחדים לבדיקת מזון, ופירות וירקות לצד עשבים וצמחים שלפעמים אי אפשר לזהות את התולעים והחרקים שנמצאים בהם ללא עזרת המכשירים המיוחדים.

המשתתפים מקבלים משימות בקבוצות, על מנת ללמוד על הנושא של בדיקת החרקים והתולעים במזון, ותוך כדי כך מגלים את האפשרויות הרבות והמגוונות להכשרת המאכלים וניקיונם מתולעים. בנוסף לשולחנות המוארים והמשטחים המיועדים לבדיקת המזון, המשתתפים נעזרים גם בזכוכית מגדלת כדי לגלות את המזיקים המסתתרים במאכלים.

ההדרכה והתוכן מותאמים אליכם. זו המומחיות שלנו: להתאים את כל מרכיבי הסדנה לאוכלוסייה המיועדת, לגיל המשתתפים ולאופי הפעילות אצלכם.

בשלב האחרון המשתתפים בוררים בעזרת מסננת מיוחדת גרעיני תירס שמהם נכין פופקורן חם וטרי, כך שכל “המדענים הצעירים” במעבדה יוצאים עם שקית פופקורן טעים וטרי, שהם בעצמם בדקו והשגיחו על כשרותו. בנוסף המשתתפים מקבלים למזכרת משטח לבדיקת קטניות.

אנו מפעילים מגוון סדנאות יצירה ערכיות וחינוכיות לט”ו בשבט וניתן לשלב את סדנת מעבדת הכשרות עם סדנאות יצירה נוספות.

לחצו על בקשת הצעה לפעילות ואנו נשמח להתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורכם.

קישורים לתוכן בנושא בדיקת המאכלים:

פרטים

זמן הפעילות המשוער הינו כ-45 דקות. ניתן לשלב סדנאות יצירה נוספות, במתכונת של סבבים, אחד אחרי השני, לקבוצה אחת. או במתכונת של עמדות פעילות במקביל לשתי קבוצות או יותר, כאשר המשתתפים מתחלפים ביניהם בכל 45 דקות. צורת הפעלה נוספת היא הפעלת עמדות יצירה פתוחות כאשר המשתתפים בוחרים לאיזו עמדה הם רוצים להצטרף ומתי.

צוות הסדנאות להכרת חגי ישראל הינו צוות מקצועי ומנוסה, מאיר פנים לכל אחד ואחת, ומסור להצלחת הפעילות מכל ההיבטים, הן של העברת התוכן וחוויית הלמידה בהתאם לקהל המשתתפים ולגילם והן בהיבט של החוויה היצירתית, השמירה על ביטחונם של המשתתפים והיחס לכל המשתתפים באדיבות בשמחה ובנועם.

תוצרים של משתתפים

השירות שלנו

פעילות מאושרת במשה"ח

מגיעים לכל אזור בארץ

ליווי לכל אורך הדרך

התאמה אישית ללקוח

מספקים את כל הציוד

תהליך פשוט ומהיר

סדנאות נוספות ל

יצירה מעץ לט”ו בשבט מה נלמד בסדנה? סדנת בית מזוזה מענפי עץ הזית, היא סדנת יצירה מעץ, לכבוד ט”ו בשבט – ראש השנה לאילנות.
יצירה מעץ לט”ו בשבט מה נלמד בסדנה? סדנת פמוטים מענפי עץ הזית, היא סדנת יצירה מעץ לט”ו בשבט. בסדנה נלמד למה אנחנו חוגגים את
טקס חגיגי לט”ו בשבט מהו סדר ט”ו בשבט? סדר ט”ו בשבט נחגג בתאריך ט”ו בשבט בלוח השנה היהודי – שנחגג השנה ביום שני, 10/2/2020.
סדנת אפייה לט”ו בשבט פעילות בנושא שבעת המינים סדנת אפיית עוגיות תמרים, היא סדנת אפייה לט”ו בשבט, בנושא שבעת המינים. בפעילות נלמד מהם שבעת

לעוד סדנאות של

ביקורות

[rmp_count]

אנשים דירגו

[rmp_stars]

השתתפתם בסדנא זו? דרגו אותה!

לחצו על הכוכב כדי לדרג

דירוג ממוצע: 5 מתוך 5

עדיין אין דירוג לסדנא זו. היה הראשון לדרג!

שאלות נפוצות

איך מזמינים סדנה?

1. בוחרים את סוג הפעילות
2. ממלאים בקשת הצעה לפעילות
3. נציג שלנו יצור עמכם קשר בהקדם להתאמת הפעילות הטובה ביותר עבורכם!

מהו הערך הייחודי שלכם?

המשתתפים בסדנאות נהנים מתוכן ערכי עשיר ומותאם לרמתם וידיעותיהם, אך גם ובעיקר מחוויה יצירתית, שבה “יוצרים את הנלמד” ומשתפים את כל החושים בחוויה הנלמדת. הניסיון הוכיח שחוויה זו מאהיבה את הערכים יותר מכל ולשנים רבות.

הפעילות מתאימה למי שלא דתי?

בהחלט. אנו מאמינים כי ניתן להעביר את ערכי החגים והמועדים בצורה המותאמת למשתתפים ולאופיים הייחודי בנעימות שאינה ‘כופה’ את התכנים. בעשרים השנים האחרונות זכינו להפעיל מאות אלפי ילדים בקיבוצים ובחינוך הממלכתי בכל הארץ.

מה העלות של הפעילות?

העלות משתנה בהתאם למספר המשתתפים, סוגי הסדנאות, כמות המעברים ועוד. פעילותנו מתבצעת במסגרת מלכ”ר – ללא כוונות רווח – ואנו נשמח להתאים את ההצעה הטובה ביותר לפעילות לאחר שקיבלנו את המידע והפרטים הדרושים להכנת ההצעה.

לאיזה גיל הפעילות מתאימה?

בכל הסדנאות שלנו המדריכים מתאימים – גם את התוכן הערכי וצורת ההדרכה, וגם את החלק היצירתי של הפעילות – לגיל המשתתפים, לרמת הידיעות ולאופי המיוחד שלהם ושל האירוע שבמסגרתו מתקיימת הפעילות. הסדנאות מותאמות במיוחד אליכם, לפי הצורך שלכם, נשמח לדבר אתכם ולהתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורכם.

כמה משתתפים יכולים להשתתף בפעילות?

אין כמות מקסימלית לפעילות. יש לנו ניסיון מקצועי של יותר מ-20 שנה ואנו ערוכים להפעלת ירידים עירוניים, פסטיבלים ואירועי חברה עם אלפי משתתפים, כאשר אנו מקימים את התחנות והעמדות בהתאם לצורך שלכם. לכל כמות משתתפים יש מענה ופתרון ואנחנו נשמח להגיע לכל נקודה שתרצו גם עבור מספר משתתפים בלבד.

אפשר לשלב את הסדנאות באירוע?

כל הסדנאות שלנו מופעלות בהצלחה גם כתכנית המשתלבת באירוע, כדוכני יצירה פתוחים, כתחנות הדרכה והפעלה מפוזרות בשטח וכן הלאה. בשונה מהפעלה ייעודית של הסדנאות בלבד, במתכונת זו אנו ממליצים לבחור את הסדנאות שאינן מצריכות עבודה קבוצתית אלא כוללות יצירת תוצר אישי ופרטי על ידי המשתתפים.

יש לכם ביטוח, אישורי בטיחות ועוד?

בוודאי. הביטוח שלנו מבטח את הצוות ואת המשתתפים, ואנו פועלים אך ורק עם כל האישורים הנדרשים על פי החוק, הן ביחס לציוד הייעודי של כל סדנה, והן ביחס לרכבים, למדריכים ולאנשי הצוות. נשמח לשלוח אליכם את כל האישורים הנדרשים לפי בקשתכם ונשמח לבוא אליכם עם פעילויות ערכיות וחינוכיות לכל מעגל השנה.

בקשת הצעה לפעילות

סדנת מעבדת הכשרות

נשמח להתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורך

למידה משמעותית + חוויה יצירתית

סדנת מעבדת הכשרות

נקודות על הסדנא

גילאים: 4-18

מיומנויות: מיון לפי קריטריונים ותצפיות

ערכים: המותר והאסור באכילה