fbpx
/
/
סדנת סלטים ושייקים מפירות העץ
נקודות על הסדנה
גילאים:
כל הגילאים
ערכים:
שבעת המינים ופרי הארץ
כישורי חיים:
קילוף חיתוך ועיבוד
לקחת הבייתה:
סלטים ושייקים מפירות
סמל אישור משרד החינוך
הפעילות מאושרת במשרד החינוך (מס' 2369)

סדנת פירות לט”ו בשבט

מה נלמד בסדנה?

סדנת פירות לט”ו בשבט מיוחדת ומהנה, שבה נלמד על הסיבות לכך שאנו חוגגים את “חג האילנות” – מגיעה עד אליכם.

ביום זה אנו מציינים את “ראש השנה” של עולם הצומח ומקדישים את תשומת הלב שלנו למה שאנו יכולים ללמוד מהעצים ומהפירות. המנהגים והמסרים הערכיים של ט”ו בשבט, כפי שהתפחתו בעדות ישראל, בכל קהילה ועדה על פי המסורת שלה, מראים עד כמה חביבים עלינו ארץ ישראל ופירותיה המתוקים.

למי הפעילות מתאימה?

את סדנת סלטים ושייקים מפירות העץ אנו זוכים להפעיל מידי שנה לקהלים מגוונים, החל מילדים בגילאי בית הספר בפעילויות ט”ו בשבט לילדים במוסדות החינוך, הפעלות לבני ובנות נוער ששמחים ונהנים מאוד מהחוויה הבלתי שגרתית של הכנת הסלטים והשייקים וגם ובמיוחד בפעילויות של הורים וילדים ומשפחות לכבוד ט”ו בשבט בישובים רבים ובקהילות מגוונות.

אנו מביאים איתנו את כל הציוד הנדרש לפעילות החל ממפות ניילון לשולחנות, מערכת מוזיקה, סינרים, מכונות להכנת שייק פירות ועד לשקיות לאלו שרוצים לשמור מסלט הפירות והשייק הטעים גם לאחר כך.

סדנת פירות לט”ו בשבט

נשמע סיפורים מרתקים על ט”ו בשבט והסבר עשיר ומותאם לגיל המשתתפים ולאופיים הייחודי על מנהגי החג ועל הפירות שבהם השתבחה ארץ ישראל. לאחר שלב ההדרכה נעבור להכנת סלט פירות ענק שכל המשתתפים שותפים בהכנתו. נחלק סינרים, צלחות וסכינים בטיחותיים ולא חדים ונתחיל בחיתוך הפירות על קרשי החיתוך המיוחדים.

המתכון של סלט הפירות שלנו כולל שלל פירות צבעוניים טריים וטעימים – שהמשתתפים מכל הגילאים אוהבים מאוד – בתיבול מיוחד. חלק מהפירות צריך לקלף, חלקם קלים יותר לחיתוך וחלקם מאתגרים, אך הטעם האמיתי של סלט הפירות הוא אך ורק בזכות שיתוף הפעולה של כולנו יחד.

המדריכים ישמרו חלק מהפירות החתוכים לשלב האחרון של הפעילות שבו נכניס את הפירות למכונות מיוחדות שהבאנו איתנו לפעילות ומהם נפיק שייק פירות בטעם בלתי רגיל של חוויה יצירתית שמחה ומשותפת לכולם.

יש לנו מגוון סדנאות יצירה ערכיות וחינוכיות לט”ו בשבט ואנו מזמינים אתכם להתרשם ממגוון הסדנאות.

לחצו על בקשת הצעה לפעילות ונשמח להכין את ההצעה וליצור עמכם קשר בהקדם.

ניתן גם לשלב מספר סוגים של סדנאות בהתאם לצורך בסבבים אחד אחרי השני או בקבוצות מקבילות. נשמח להכין את ההצעה הטובה ביותר עבורכם לחגיגת ט”ו בשבט שמחה ומיוחדת.

קישורים לתוכן בנושא שבעת המינים:

פרטים

הסדנה מתאימה לכל הגילאים. אנו מתאימים את התוכן וההדרכה לגיל המשתתפים ומפעילים בהצלחה את הסדנה בפעילויות ט”ו בשבט לילדים ובאירועי ט”ו בשבט להורים וילדים או למשפחות. גם המבוגרים וגם הצעירים נהנים ושמחים לשמוע וללמוד עוד על המשמעות של הפירות עבורנו ועל המהות של חג האילנות עבורנו בני האדם.

עבודת האדמה הייתה הבסיס לסדרי החיים של עם ישראל בארץ ישראל בעבר וגם בימינו ישנה חשיבות עליונה בהכרת עולם החלקאות והצומח. ט”ו בשבט שבו אנו אוכלים מהפירות שהשתבחה בהם ארץ ישראל זהו הזמן לגלות את מה שמעבר לטעם המתוק של הפירות ולהבין כיצד נוכל ללמוד מהפירות לפתח את האישיות ולשפר את היכולות שלנו.

הכרת מרקמים חדשים, צורות, צבעים, כמויות וכמובן טעמים. הכנת הסלט מהפירות והשייקים הטעימים מעניקים לנו את ההזדמנות להרגיש במרקם השונה ולחוש בהבדלים במשקל ובגודל של הפירות. בשלבי הקילוף והחיתוך גם חוש הריח נכנס לפעולה והמרקם משתנה ולכל אלו מתווספת תחושת היצירתיות – הכנת מאכלים טעימים מהפירות שקיבלנו דרך חישוב של כמויות ולימוד מושגי בריאות בסיסיים הקשורים לפירות.

הזמן המשוער של הסדנה הוא כ-45 דקות וניתן לשלב את הפעילות עם סדנאות יצירה נוספות במתכונת של סבב אחר סבב בקבוצה אחת או בתחנות מקבילות הפועלות בו זמנית כאשר המשתתפים מתחלפים ביניהם לאחר 45 דקות.

צוות הסדנאות הינו צוות מקצועי ומנוסה ומאיר פנים לכל אחד ואחת מהמשתתפים. אנו מביאים איתנו את כל הציוד הדרוש לפעילות החל ממפות ניילון לשולחנות, סינרים, מערכת מוזיקה ועד לשקיות שבן ניתן לקחת הביתה את התוצרים הנהדרים והטעימים.

תוצרים של משתתפים

השירות שלנו

פעילות מאושרת במשה"ח

מגיעים לכל אזור בארץ

ליווי לכל אורך הדרך

התאמה אישית ללקוח

מספקים את כל הציוד

תהליך פשוט ומהיר

סדנאות נוספות ל

סדנת אפייה לט”ו בשבט פעילות בנושא שבעת המינים סדנת אפיית עוגיות תמרים, היא סדנת אפייה לט”ו בשבט, בנושא שבעת המינים. בפעילות נלמד מהם שבעת
יצירה מפירות יבשים פירות יבשים בט”ו בשבט סדנת יצירה מפירות יבשים לכבוד ט”ו בשבט, זוהי הזדמנות נהדרת להכיר את את המסורת של יהודי התפוצות
סדנת בישול מפירות הדר מה נלמד בסדנה? סדנת בישול והכנת ריבה וסוכריות מפירות הדר, בעיצומה של עונת החורף שבה קוטפים החקלאים את פירות ההדר
יצירה מעץ לט”ו בשבט מה נלמד בסדנה? סדנת פמוטים מענפי עץ הזית, היא סדנת יצירה מעץ לט”ו בשבט. בסדנה נלמד למה אנחנו חוגגים את

לעוד סדנאות של

ביקורות

[rmp_count]

אנשים דירגו

[rmp_stars]

השתתפתם בסדנא זו? דרגו אותה!

לחצו על הכוכב כדי לדרג

דירוג ממוצע: 4.7 מתוך 5

עדיין אין דירוג לסדנא זו. היה הראשון לדרג!

שאלות נפוצות

איך מזמינים סדנה?

1. בוחרים את סוג הפעילות
2. ממלאים בקשת הצעה לפעילות
3. נציג שלנו יצור עמכם קשר בהקדם להתאמת הפעילות הטובה ביותר עבורכם!

מהו הערך הייחודי שלכם?

המשתתפים בסדנאות נהנים מתוכן ערכי עשיר ומותאם לרמתם וידיעותיהם, אך גם ובעיקר מחוויה יצירתית, שבה “יוצרים את הנלמד” ומשתפים את כל החושים בחוויה הנלמדת. הניסיון הוכיח שחוויה זו מאהיבה את הערכים יותר מכל ולשנים רבות.

הפעילות מתאימה למי שלא דתי?

בהחלט. אנו מאמינים כי ניתן להעביר את ערכי החגים והמועדים בצורה המותאמת למשתתפים ולאופיים הייחודי בנעימות שאינה ‘כופה’ את התכנים. בעשרים השנים האחרונות זכינו להפעיל מאות אלפי ילדים בקיבוצים ובחינוך הממלכתי בכל הארץ.

מה העלות של הפעילות?

העלות משתנה בהתאם למספר המשתתפים, סוגי הסדנאות, כמות המעברים ועוד. פעילותנו מתבצעת במסגרת מלכ”ר – ללא כוונות רווח – ואנו נשמח להתאים את ההצעה הטובה ביותר לפעילות לאחר שקיבלנו את המידע והפרטים הדרושים להכנת ההצעה.

לאיזה גיל הפעילות מתאימה?

בכל הסדנאות שלנו המדריכים מתאימים – גם את התוכן הערכי וצורת ההדרכה, וגם את החלק היצירתי של הפעילות – לגיל המשתתפים, לרמת הידיעות ולאופי המיוחד שלהם ושל האירוע שבמסגרתו מתקיימת הפעילות. הסדנאות מותאמות במיוחד אליכם, לפי הצורך שלכם, נשמח לדבר אתכם ולהתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורכם.

כמה משתתפים יכולים להשתתף בפעילות?

אין כמות מקסימלית לפעילות. יש לנו ניסיון מקצועי של יותר מ-20 שנה ואנו ערוכים להפעלת ירידים עירוניים, פסטיבלים ואירועי חברה עם אלפי משתתפים, כאשר אנו מקימים את התחנות והעמדות בהתאם לצורך שלכם. לכל כמות משתתפים יש מענה ופתרון ואנחנו נשמח להגיע לכל נקודה שתרצו גם עבור מספר משתתפים בלבד.

אפשר לשלב את הסדנאות באירוע?

כל הסדנאות שלנו מופעלות בהצלחה גם כתכנית המשתלבת באירוע, כדוכני יצירה פתוחים, כתחנות הדרכה והפעלה מפוזרות בשטח וכן הלאה. בשונה מהפעלה ייעודית של הסדנאות בלבד, במתכונת זו אנו ממליצים לבחור את הסדנאות שאינן מצריכות עבודה קבוצתית אלא כוללות יצירת תוצר אישי ופרטי על ידי המשתתפים.

יש לכם ביטוח, אישורי בטיחות ועוד?

בוודאי. הביטוח שלנו מבטח את הצוות ואת המשתתפים, ואנו פועלים אך ורק עם כל האישורים הנדרשים על פי החוק, הן ביחס לציוד הייעודי של כל סדנה, והן ביחס לרכבים, למדריכים ולאנשי הצוות. נשמח לשלוח אליכם את כל האישורים הנדרשים לפי בקשתכם ונשמח לבוא אליכם עם פעילויות ערכיות וחינוכיות לכל מעגל השנה.

בקשת הצעה לפעילות

סדנת סלטים ושייקים מפירות העץ

נשמח להתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורך

למידה משמעותית + חוויה יצירתית

סדנת סלטים ושייקים מפירות העץ

נקודות על הסדנא

גילאים: כל הגילאים

מיומנויות: קילוף חיתוך ועיבוד

ערכים: שבעת המינים ופרי הארץ