סדנת יצירת כיסוי לחלות לראש השנה

סדנת יצירת כיסוי לחלות לראש השנה

נקודות על הסדנה

מתאים לגילאים: 8-99

ערכים נלמדים: שולחן השבת

כישורי חיים: מוטוריקה עדינה

תוצר אישי: כיסוי מהודר לחלות

סמל אישור משרד החינוך
פעילות מאושרת במשרד החינוך (מס' 2369)

כיסוי מהודר לחלות מקטיפה

סדנת יצירת כיסוי לחלות, זוהי פעילות בנושא השבת המשלבת תוכן עשיר ומרתק על מנהגי שולחן השבת והחג.

הפעילות מתאימה ומומלצת להפעלה לגילאי כיתות ג’ ומעלה, הפעלה לבת מצוה או ליום הולדת, פעילות לקייטנות ופעילות משולבת להורים וילדים.

משך זמן הפעילות של סדנה זו מעט יותר ארוך מהרגיל, בדרך כלל כשעה או שעה ורבע.

ניתן לשלב סדנה נוספת במקביל או אחת אחרי השנייה, לדוגמה: יצירת גביע בצריבת חול, יצירת פמוטים מהודרים מעץ או נר הבדלה מדונג דבורים ועוד.

המשתתפים משקיעים ביצירה וביופי של הכיסוי לחלות, בשרטוט וגזירה של מדבקות לבד בצורות שונות בעזרת שבלונות וקישוט המפה הצבעונית מקטיפה.

למה מכסים את החלות?

בתחילת הפעילות נסביר ולנספר למשתתפים בצורה המותאמת לרמת הידע ולאופי הייחודי שלהם על כל הנושא של חלות השבת והחגים.

אחרי שנשמע על מנהגי שולחן השבת והחג, על המשפחה שיושבת יחד סביב השולחן ועל המשמעות של החלות והכיסוי לחלות – נעבור ליצירה.

המשתתפים יבחרו את הצבע של מפת הקטיפה שממנה ניצור את הכיסוי לחלות מתוך מגוון של מפות צבעוניות.

יוצרים כיסוי לחלות בהשקעה רבה

הכיסויים מגיעים מוכנים עם רקמה צבעונית מסביבם, והמשתתפים מקשטים את המפות עם דפי ומדבקות לבד צבעוניים, בעזרת שבלונות בצורות מגוונות וססגוניות, ועיטורים נוספים כולל כיתוב באותיות כפי שירצו.

כל המשתתפים יוצרים את הכיסוי לחלות בעצמם וזה פשוט יוצא מדהים!

לכיסוי הצבעוני יש נוכחות מיוחדת ואין בעולם כיסוי נוסף זהה לזה שיצרו המשתתפים בעצמם ובמו ידיהם.

המפה שהמשתתפים בעצמם הכינו בהשקעה רבה ובצבעוניות מיוחדת תהיה בגודל של כארבעים ס”מ.

בדרך כלל אנו ממליצים על הסדנה עבור תלמידי ותלמידות כיתות ג’ ומעלה והיא מתאימה לבנים ולבנות.

עשו לכם חג – דברו איתנו:

נשמח לספר על הסדנה המיוחדת של יצירת כיסוי לחלות ולהתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורכם.

התקשרו עכשיו:

למשרד: 04-6084770

ליוסי: 052-8770487

לשניאור: 058-7891770

או שלחו לנו בקשת הצעה לפעילות כאן באתר וניצור קשר בהקדם.

רוצים לשלב את סדנת יצירת כיסוי לחלות עם הפעלה נוספת? לחצו כאן למעבר לכל הסדנאות וההפעלות לראש השנה וחגי תשרי »

קישורים:

פרטים על הסדנה

סדנת יצירת כיסוי לחלות מתאימה ומומלצת לילדים בגילאי כיתה ג’ ומעלה ובמיוחד לבני ובנות נוער ולמבוגרים. הסדנה משלבת בתוכה תוכן והדרכה ולאחר מכן המשתתפים יוצרים בעצמם את הנושא הנלמד. ההדרכה מותאמת לרמת הידע של המשתתפים ולאופי הייחודי שלהם.

בחלק הלימודי של הסדנה נספר על המן שירד לאבותינו במדבר בכל יום מהשמיים והיה עטוף בין שתי שכבות טל שנועדו לשמור על טריותו. לזכר המן אנו נוהגים לכסות את החלות שמונחות בדרך כלל על מגש או משטח כלשהו בכיסוי מלמעלה שאותו אנו ניצור בעצמנו בפעילות. נלמד ונספר גם על סדר החשיבות של המאכלים שבדרך כלל מתחיל משבעת המינים שבהם מוזכרת החיטה והתבואה לפני הענבים ולכן הלחם קודם ליין בחשיבותו. זוהי סיבה נוספת לכך שאנו מכסים את החלות בכיסוי המיוחד, כדי לרמז שלמרות שאנו עושים את הקידוש על היין לפני שאנו אוכלים את החלות – אנחנו עדיין זוכרים את חשיבותו של הלחם על היין.

אחד הדברים המיוחדים בסדנה זו היא היותה יצירה חופשית שבה אנו לומדים מהו הרצף הנכון והיעיל של שלבי העבודה הכוללים תכנון יצירתי וקביעת מטרה ושימוש נכון בחומרי היצירה המגוונים. תהליך היצירה מפתח את היצירתיות והדמיון ומעצים את המוטיבציה ואת תחושת הסיפוק העצמי שלנו מהיצירה המיוחדת והשימושית שיצרנו בעצמנו.

משך זמן הפעילות בסדנה זו ארוך מעט מהרגיל – כשעה או שעה ורבע. הסדנה יכולה להתקיים בסבבים, כאשר אנחנו מקימים את הסדנה במקום אחד והמשתתפים מגיעים בקבוצות להשתתף בסדנה, בסבבים של כ-45 דקות לכל קבוצה. כל קבוצה יכולה להכיל עד כ-60 משתתפים שמגיעים ומשתתפים בפעילות בקבוצה אחת. ניתן להפעיל את הסדנה גם במתכונת של הפנינג או יריד פתוח ללא הגבלה.

צוות הסדנאות מנוסה ומקצועי ומאושר על ידי הגורמים הרלוונטיים להדרכת ולהפעלת המשתתפים בפעילות או באירוע שלכם במקצועיות ובמאור פנים לכל אחד ואחת ובהתאמה מלאה לאופי הייחודי של המשתתפים בסדנאות ולאופי האירוע שלכם.

תוצרים של משתתפים

השירות שלנו

פעילות מאושרת במשה"ח

מגיעים לכל אזור בארץ

ליווי לכל אורך הדרך

התאמה אישית ללקוח

מספקים את כל הציוד

תהליך פשוט ומהיר

רעיונות נוספים ל

מהו מנהג התשליך? נכיר את המנהג הקדום “להשליך” את המעשים הלא טובים שלנו ליד המים והדגים וניצור אקווריום צבעוני שאליו נכניס – לאחר הסבר על צורת הטיפול בדגים – דג זהב שהצלחנו לדוג בעצמנו.
מהם ארבעת המינים ומה מאפיין כל אחד מהם? נכיר את המינים בתצוגה מרהיבה ונלמד על המקור שלהם בתורה, מה המאפיינים שלהם ומה הם מסמלים ונלמד ליצור לולאות לאגידת המינים.
סדנת אפיית חלות והפרשת חלה בחוויה יצירתית לתחילת השנה ✔️ הסדנה משלבת תוכן והדרכה ולאחר מכן המשתתפים יוצרים בעצמם את הנלמד ✔️ הפעילות מותאמת לכל הגילאים והאפייה במקום בתנור מיוחד ✔️ לחצו על הסדנה לפרטים ותמונות »
מדוע טובלים תפוח בדבש ומהו המנהג לבקש אחד מהשני פרוסת עוגת דבש? נכיר את מנהגי עדות ישראל לאכול מאכלים מתוקים בחגי תשרי כדי לבטא את בקשתנו “שתחדש עלינו שנה טובה ומתוקה”.

ביקורות

5

אנשים דירגו

השתתפתם בסדנא זו? דרגו אותה!

לחצו על הכוכב כדי לדרג

שאלות נפוצות

איך מזמינים סדנה?

1. בוחרים את סוג הפעילות
2. ממלאים בקשת הצעה לפעילות
3. נציג שלנו יצור עמכם קשר בהקדם להתאמת הפעילות הטובה ביותר עבורכם!

מהו הערך הייחודי שלכם?

המשתתפים בסדנאות נהנים מתוכן ערכי עשיר ומותאם לרמתם וידיעותיהם, אך גם ובעיקר מחוויה יצירתית, שבה “יוצרים את הנלמד” ומשתפים את כל החושים בחוויה הנלמדת. הניסיון הוכיח שחוויה זו מאהיבה את הערכים יותר מכל ולשנים רבות.

למי הפעילות מתאימה?

אנו מפעילים בהצלחה רבה את הסדנאות בבתי ספר ממלכתיים ובקיבוצים וכן בתלמודי תורה ובקהילות בכל רחבי הארץ. זו המומחיות שלנו: להנחיל את ערכי החגים והמועדים בצורה המותאמת לכל אוכלוסייה, לגילאי המשתתפים לאופיים הייחודי בכל מקום ולרמת הידע שלהם.

מה העלות של הפעילות?

העלות משתנה בהתאם למספר המשתתפים, סוגי הסדנאות, כמות המעברים ועוד. פעילותנו מתבצעת במסגרת מלכ”ר – ללא כוונות רווח – ואנו נשמח להתאים את ההצעה הטובה ביותר לפעילות לאחר שקיבלנו את המידע והפרטים הדרושים להכנת ההצעה.

לאיזה גיל הפעילות מתאימה?

בכל הסדנאות שלנו המדריכים מתאימים – גם את התוכן הערכי וצורת ההדרכה, וגם את החלק היצירתי של הפעילות – לגיל המשתתפים, לרמת הידיעות ולאופי המיוחד שלהם ושל האירוע שבמסגרתו מתקיימת הפעילות. הסדנאות מותאמות במיוחד אליכם, לפי הצורך שלכם, נשמח לדבר אתכם ולהתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורכם.

כמה משתתפים יכולים להשתתף בפעילות?

אין כמות מקסימלית לפעילות. יש לנו ניסיון מקצועי של יותר מ-20 שנה ואנו ערוכים להפעלת ירידים עירוניים, פסטיבלים ואירועי חברה עם אלפי משתתפים, כאשר אנו מקימים את התחנות והעמדות בהתאם לצורך שלכם. לכל כמות משתתפים יש מענה ופתרון ואנחנו נשמח להגיע לכל נקודה שתרצו גם עבור מספר משתתפים בלבד.

אפשר לשלב את הסדנאות באירוע?

כל הסדנאות שלנו מופעלות בהצלחה גם כתכנית המשתלבת באירוע, כדוכני יצירה פתוחים, כתחנות הדרכה והפעלה מפוזרות בשטח וכן הלאה. בשונה מהפעלה ייעודית של הסדנאות בלבד, במתכונת זו אנו ממליצים לבחור את הסדנאות שאינן מצריכות עבודה קבוצתית אלא כוללות יצירת תוצר אישי ופרטי על ידי המשתתפים.

יש לכם ביטוח, אישורי בטיחות ועוד?

בוודאי. הביטוח שלנו מבטח את הצוות ואת המשתתפים, ואנו פועלים אך ורק עם כל האישורים הנדרשים על פי החוק, הן ביחס לציוד הייעודי של כל סדנה, והן ביחס לרכבים, למדריכים ולאנשי הצוות. נשמח לשלוח אליכם את כל האישורים הנדרשים לפי בקשתכם ונשמח לבוא אליכם עם פעילויות ערכיות וחינוכיות לכל מעגל השנה.

YouTube

היכנסו לחוויה בערוץ הסדנאות

עשו לכם חג - התקשרו עכשיו

כל שיחה חשובה לנו!
(לחצו על המספר להתקשרות)

בקשת הצעה לפעילות בדוא"ל:

sadnaot.com גם ברשתות החברתיות:

שליחת פנייה דרך האתר

נציג שלנו יצור איתך קשר בהקדם

סדנאות להכרת חגי ישראל שע”י “חסד וחינוך לטף ולבוגר” (ע”ר) תירוש 32, נוף הגליל
משרד: 04-60-84-770 | שניאור: 058-7891-770 | יוסי: 052-8770-487 | דוא”ל: sadnaot@sadnaot.com
תכניות לימוד ויצירה – ערכיות וחינוכיות –  מאז 1999

סדנאות להכרת חגי ישראל
שע”י “חסד וחינוך לטף ולבוגר” (ע”ר)
תירוש 32, נוף הגליל
משרד: 04-60-84-770
שניאור: 058-7891-770
יוסי: 052-8770-487
דוא”ל: sadnaot@sadnaot.com
תכניות לימוד ויצירה ערכיות וחינוכיות
– מאז 1999 – 

בקשת הצעה לפעילות

סדנת יצירת כיסוי לחלות לראש השנה

ניצור קשר להתאמת הפעילות הטובה ביותר

למידה משמעותית + חוויה יצירתית

סדנת יצירת כיסוי לחלות לראש השנה

נקודות על הסדנא

גילאים: 8-99

מיומנויות: מוטוריקה עדינה

ערכים: שולחן השבת

בקשת הצעה לפעילות

סדנת יצירת כיסוי לחלות לראש השנה

ניצור קשר להתאמת הפעילות הטובה ביותר

אכפת לנו מאוד

להעניק שרות מקצועי, מהיר ומסביר פנים, מהרגע הראשון של הקשר ועד לסיום הפעילות