fbpx
/
/
סדנת בית מזוזה מענפי עצים
נקודות על הסדנה
גילאים:
כל הגילאים
ערכים:
כי האדם עץ השדה
כישורי חיים:
עבודה בעץ
לקחת הבייתה:
בית מזוזה מפואר מעץ
סמל אישור משרד החינוך
הפעילות מאושרת במשרד החינוך (מס' 2369)

יצירה מעץ לט”ו בשבט

מה נלמד בסדנה?

סדנת בית מזוזה מענפי עץ הזית, היא סדנת יצירה מעץ, לכבוד ט”ו בשבט – ראש השנה לאילנות. את הפסוק הנאמר בתורה: “כי האדם עץ השדה” – כולם מכירים. אבל מה באמת המשמעות של הדמיון שנעשה בפסוק בין האדם לעץ?

בסדנת היצירה מעץ נצא למסע בעקבות העצים ונבחן במה אנו דומים לעצים? כיצד אנו יכולים לצמוח ולהצמיח פירות בעצמנו ממש כמו העצים?

יצירת תוצר איכותי מעץ

זוהי לא פעילות רגילה. את היצירה מעץ הילדים אוהבים במיוחד ולפעמים ההורים עוד יותר. גם בני הנוער יכולים להגיע לתוצאות מרשימות ביותר של תוצרים איכותיים ומרשימים ביותר עם נראות אמנותית ברמה גבוהה ביותר.

עבור חלק גדול מהממשתתפים בסדנאות העץ שלנו לכבוד ט”ו בשבט זוהי ההתנסות הראשונה בעבודה אמיתית בעץ וההתרגשות גדולה. עבודה בעץ דורשת התעסקות עם חומר “חי” והחוויה הנלווית ליצרת התוצר הייחודי של בית מזוזה מענף גלומי נשארת למשך שנים רבות בלבבות.

למי הסדנה מתאימה?

הסדנה מתאימה לילדים לנוער ולמבוגרים, כאשר אנו מתאימים את התוכן ואת ההדרכה על לשבי היצירה לגיל המשתתפים כמו גם לאופי הייחודי שלהם ושל האירוע שבמסגרתו מתקיימת הסדנה. ככל שהמשתתפים בוגרים יותר התוצרים משובחים יותר ויותר ולמשתתפים מכל הגילאים זוהי הזדמנות מיוחדת לחוות כיצד למידה משמעותית ומרתקת הופכת במו ידיהם ליצירה שימושית ומרגשת.

אנו מפעילים בהצלחה את הסדנה במוסדות חינוך ובקהילות וישובים מכל הסוגים והמגזרים ומתאימים את הסדנה במיוחד אליכם. מרגש במיוחד לשמוע בכל פעם מחדש מהמשתתפים את החוויה שלהם מההזדמנות ליצור במו ידיהם בית מזוזה יפה ומהודר וגם על האפשרות למצוא את הדרך שלהם להתחבר למצוות המזוזה.

יצירה מעץ לט”ו בשבט

נשמע סיפורים מרתקים ומעניינים על חג האילנות ט”ו בשבט ונכיר את הסיבות לכך שאנו חוגגים את החג הזה. נלמד על המשמעות של המזוזה ונבין מדוע אנו רוחשים כלפיה חיבה מיוחדת כל כך. לאחר מכן נקבל הסבר מפורט ומותאם על צורת העבודה עם העץ ה”חי” על מנת שנוכל ליצור מהענף הגולמי בית מזוזה מפואר ויוקרתי.

המשתתפים משייפים ומלטשים בעצמם את העץ ברמות ליטוש שונות כהכנה לצביעת העץ והברקתו עם לכה על בסיס מים, המשמרת את חלקו הפנימי של העץ ומבריקה את חלקו החיצוני. לסיום ניצור שי”ן אומנותית ונדביק אותה על החזית של בית המזוזה שיצרנו.

ניתן לשלב את הפעילות עם סדנה נוספת מתוך סדנאות ט”ו בשבט ולשלב קבוצות וגילאים שונים. נשמח לספר על האפשרויות השונות, לחצו על בקשת הצעה לפעילות ואנו נכין את ההצעה ונחזור אליכם בהקדם.

קישורים לתוכן בנושא “כי האדם עץ השדה”:

פרטים

הסדנה מתאימה לכל הגילאים ברמות שונות של גימור בעבודה עם העץ. הילדים הצעירים מתנסים וחווים לפעמים לראשונה את העבדה עם העץ ה”חי” והבוגרים יותר יוצרים תוצרים יוקרתיים ממש בהנאה ובסיפו בלתי רגילים.

הדמיון בין האדם לעץ מגלה לנו קצת על המהות הפנימית של האדם שבדומה לעץ צריך להיות מחובר לשורשיו כדי להתקיים להיות איתן וחזק כמו הגזע של העץ ולשאוף לצמוח ולגדול כל הזמן כמו הענפים וכמובן להוציא פירות מתוקים ולהשפיע לטובה ולברכה לא רק על צמו אלא על כל הסביבה שבה הוא חי.

לפני הכל, יצירת תוצר איכותי כזה במו ידינו יוצרת תחושת עצמאות, זה מחזק את הביטחון העצמי והתהליך עצמו מהווה חוויה מדהימה. העבודה בעץ מפתחת את התפיסה התלת מימדית ומשפרת את מיומנויות התכנון והביצוע, מענה מעולה לויסות החושי ולפיתוח ותרגול מיומנויות עבודה טכניות בסיסיות. וגם – חינוך סביבתי ולימוד על האפשרויות להארכת חייהם של פריטים בטבע.

זמן הפעילות משוער בכ-45 דקות. ניתן לשלב את הסדנה עם פעילות נוספת לכבוד ט”ו בשבט כגון “סדר ט”ו בשבט” או פעילויות נוספות שניתן למצוא כאן באתר לקבוצה אחת בסבבים זה אחר זה או בתחנות הפועלות בו זמנית ולאחר 45 דקות המשתתפים מתחלפים ביניהם.

צוות הסדנאות הינו צוות מקצועי ומנוסה ומאיר פנים לכל המשתתפים. אנו מביאים לסדנה את כל הציוד הדרוש לפעילות החל ממפות ניילון לשולחנות, סינרים, מערכת מוזיקה, ועד לשקיות לתוצרים שהמשתתפים מכינים בפעילות.

תוצרים של משתתפים

השירות שלנו

פעילות מאושרת במשה"ח

מגיעים לכל אזור בארץ

ליווי לכל אורך הדרך

התאמה אישית ללקוח

מספקים את כל הציוד

תהליך פשוט ומהיר

סדנאות נוספות ל

יצירה מפירות יבשים פירות יבשים בט”ו בשבט סדנת יצירה מפירות יבשים לכבוד ט”ו בשבט, זוהי הזדמנות נהדרת להכיר את את המסורת של יהודי התפוצות
טקס חגיגי לט”ו בשבט מהו סדר ט”ו בשבט? סדר ט”ו בשבט נחגג בתאריך ט”ו בשבט בלוח השנה היהודי – שנחגג השנה ביום שני, 10/2/2020.
הפעלה חינוכית לט”ו בשבט מהי מעבדת הכשרות? סדנת מעבדת הכשרות היא הפעלה חינוכית לט”ו בשבט המעניקה לילדים ולבני הנוער, הזדמנות לחוות בעצמם את בדיקת
סדנת בישול מפירות הדר מה נלמד בסדנה? סדנת בישול והכנת ריבה וסוכריות מפירות הדר, בעיצומה של עונת החורף שבה קוטפים החקלאים את פירות ההדר

לעוד סדנאות של

ביקורות

[rmp_count]

אנשים דירגו

[rmp_stars]

השתתפתם בסדנא זו? דרגו אותה!

לחצו על הכוכב כדי לדרג

דירוג ממוצע: 5 מתוך 5

עדיין אין דירוג לסדנא זו. היה הראשון לדרג!

שאלות נפוצות

איך מזמינים סדנה?

1. בוחרים את סוג הפעילות
2. ממלאים בקשת הצעה לפעילות
3. נציג שלנו יצור עמכם קשר בהקדם להתאמת הפעילות הטובה ביותר עבורכם!

מהו הערך הייחודי שלכם?

המשתתפים בסדנאות נהנים מתוכן ערכי עשיר ומותאם לרמתם וידיעותיהם, אך גם ובעיקר מחוויה יצירתית, שבה “יוצרים את הנלמד” ומשתפים את כל החושים בחוויה הנלמדת. הניסיון הוכיח שחוויה זו מאהיבה את הערכים יותר מכל ולשנים רבות.

הפעילות מתאימה למי שלא דתי?

בהחלט. אנו מאמינים כי ניתן להעביר את ערכי החגים והמועדים בצורה המותאמת למשתתפים ולאופיים הייחודי בנעימות שאינה ‘כופה’ את התכנים. בעשרים השנים האחרונות זכינו להפעיל מאות אלפי ילדים בקיבוצים ובחינוך הממלכתי בכל הארץ.

מה העלות של הפעילות?

העלות משתנה בהתאם למספר המשתתפים, סוגי הסדנאות, כמות המעברים ועוד. פעילותנו מתבצעת במסגרת מלכ”ר – ללא כוונות רווח – ואנו נשמח להתאים את ההצעה הטובה ביותר לפעילות לאחר שקיבלנו את המידע והפרטים הדרושים להכנת ההצעה.

לאיזה גיל הפעילות מתאימה?

בכל הסדנאות שלנו המדריכים מתאימים – גם את התוכן הערכי וצורת ההדרכה, וגם את החלק היצירתי של הפעילות – לגיל המשתתפים, לרמת הידיעות ולאופי המיוחד שלהם ושל האירוע שבמסגרתו מתקיימת הפעילות. הסדנאות מותאמות במיוחד אליכם, לפי הצורך שלכם, נשמח לדבר אתכם ולהתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורכם.

כמה משתתפים יכולים להשתתף בפעילות?

אין כמות מקסימלית לפעילות. יש לנו ניסיון מקצועי של יותר מ-20 שנה ואנו ערוכים להפעלת ירידים עירוניים, פסטיבלים ואירועי חברה עם אלפי משתתפים, כאשר אנו מקימים את התחנות והעמדות בהתאם לצורך שלכם. לכל כמות משתתפים יש מענה ופתרון ואנחנו נשמח להגיע לכל נקודה שתרצו גם עבור מספר משתתפים בלבד.

אפשר לשלב את הסדנאות באירוע?

כל הסדנאות שלנו מופעלות בהצלחה גם כתכנית המשתלבת באירוע, כדוכני יצירה פתוחים, כתחנות הדרכה והפעלה מפוזרות בשטח וכן הלאה. בשונה מהפעלה ייעודית של הסדנאות בלבד, במתכונת זו אנו ממליצים לבחור את הסדנאות שאינן מצריכות עבודה קבוצתית אלא כוללות יצירת תוצר אישי ופרטי על ידי המשתתפים.

יש לכם ביטוח, אישורי בטיחות ועוד?

בוודאי. הביטוח שלנו מבטח את הצוות ואת המשתתפים, ואנו פועלים אך ורק עם כל האישורים הנדרשים על פי החוק, הן ביחס לציוד הייעודי של כל סדנה, והן ביחס לרכבים, למדריכים ולאנשי הצוות. נשמח לשלוח אליכם את כל האישורים הנדרשים לפי בקשתכם ונשמח לבוא אליכם עם פעילויות ערכיות וחינוכיות לכל מעגל השנה.

בקשת הצעה לפעילות

סדנת בית מזוזה מענפי עצים

נשמח להתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורך

למידה משמעותית + חוויה יצירתית

סדנת בית מזוזה מענפי עצים

נקודות על הסדנא

גילאים: כל הגילאים

מיומנויות: עבודה בעץ

ערכים: כי האדם עץ השדה