מי אנחנו

עמותת חסד וחינוך לטף ולבוגר הוקמה בשנת 1999, על מנת לתת מענה לצורך בצורות חינוך חדשניות, מבוססות ערכים, המוגשות בצורה ייחודית הנקראת "חינוך יצירתי".

כמו כן, העמותה הוקמה כדי לעזור לתלמידים במגזרים שונים, הזקוקים לתמיכה על מנת להצליח בלימודיהם. תחום חיוני נוסף בו עוסקת העמותה הוא הדרכה והכשרה של מורים, של מדריכים ושל מארגנים העוסקים בשטח החינוך.

העמותה פועלת בכל רחבי הארץ, ואף הפעילה סדנאות בחוץ לארץ. ההכרה הגוברת בקרב החברה הישראלית בכך שיש צורך לחפש דרכי פעולה חינוכיות, יצירתיות ומבוססות ערכים - אשר יתנו לילדים ולנוער את הכלים המתאימים לבניית חברה חיובית - מביאה להכרה גוברת בשיטות החינוך עליהן אנו מתבססים בעבודתנו.

כיום מפעילה העמותה את הפרויקטים הבאים:

תוכניות לימוד ערכיות-יצירתיות

סדנאות להכרת חגי ישראל - לימוד בשיטת חינוך יצירתי של מכלול החגים וכן של מצוות מעשיות רבות. המשתתפים יוצרים בעצמם את מושא המצווה או החג ולוקחים אותו עמם לשימושם העצמי.

סדנאות אלה מיועדות לכל הגילאים, מגיל הגן ועד אנשים מבוגרים, והצוות המדריך מתאים את רמת הסדנה לגיל הנדון בכל פעם. בנוסף, הסדנה מיועדת למכלול המגזרים בחברה הישראלית - מהקיבוצים ועד תלמודי תורה.
תוכנית זו מאושרת על ידי משרד החינוך. תחת השם "העשרה להכרת חגי ישראל" מספר תוכנית משה"ח 2369.

תוכנית לימוד ספר התניא

הפעלת תוכנית חינוכית חדשנית ומעמיקה בלימוד ספר התניא - ספר היסוד בחסידות חב"ד, המלמד את האדם על שליחותו הרוחנית בחייו הפרטיים וכן על שליחותו הציבורית, וכיצד יוכל להתמודד עם עצמו ועם סביבתו בצורה חיובית ומתוך שמחה אמיתית, תוך נתינה לעצמו ולסובבים אותו.
תוכנית הלימוד מבוססת על חוברות לימוד ברמה גבוהה, ושמה דגש על כתיבת חומר בצורה שתתאים לכל רמות התלמידים וכן למורים ולמורות. לשם כך שולבו הסברים יחד עם עבודות מעשיות, משלים, סיפורים וציורים הממחישים את נושאי הלימוד.

מערך הדרכה והשתלמויות למורים / מורות ולמדריכים / מדריכות בשטח החינוך היצירתי ותוכנית לימוד התניא - המערך מתבסס על תוכניות לימוד ייחודיות הנכתבות במיוחד לשם כך.

הדרכה

מערך השתלמויות למארגני אירועים ציבוריים המכוונים לרווחת הקהילה - שמירה, תכנון, ארגון, ניהול וביצוע מדויקים במטרה לבצע אירוע מוצלח, הנושא את עצמו מבחינה כלכלית.

מעון יום

מעון יום לגילאי 3 חודשים עד 3 שנים - גם כאן מתאים המעון עצמו למכלול מגזרים: שומרי מצוות וגם כאלה שאינם שומרי מצוות לעת עתה.

עידוד לימודים

מערכת מלגות לימודים לתלמידים הזקוקים לעזר ולסיוע - מערכת זו מתחשבת בצורכי התלמידים, תוך הקפדה שלא לחרוג מאפשרויות התקציב.

ואלו שמות הזוכים בשעשועון הטריוויה - חנוכה תשע"ח

בית מזוזה מעץ:

  • דניאל קרמר - אורות עציון בנות
  • יגאל - נתיבות משה קדימה
  • אלחנן אידלברג - אורות עציון חט"צ אפרת

זוג פמוטים מהודר:

  • מוריה סולימן - נועם הרצוג עכו
  • אסתר - גן יהושוע שוהם
  • נעמי דיין - נועם תושיה כפר מימון

חנוכיית שמן זית מהודרת:

  • מייה נעמה - אורות עציון גוש הציון בנות
  • תמה קווינט - ממד תמר בקעת הירדן
  • יערה בן דוד - אורות עציון גוש עציון בנות

סדנא מלאה לכל הכיתה

  • נעה בוחבוט- שדה יעקב