מחפשים פעילות משפחתית לקיץ?

רוצים לדעת איך לעבור את החופש הזה בשלום ובכיף?

המאמר הזה בשבילכם
הקיץ הגיע ואתו הזמן שלנו לבלות יחד עם בני המשפחה והחברים, כל השנה אנו עובדים או לומדים ולא תמיד יש לנו את הפנאי לשבת עם הילדים או ההורים ולעשות כיף יחד ובעצם להשקיע בדבר הכי חשוב שיש לנו שזה המשפחה.

חם!! זה האמת, אנחנו חושבים לעצמנו, עד שיש לנו זמן לישון קצת יותר… בוא נתן לילדים לשחק במחשב ונישן לנו בנחת עד הצהרים… ואז מתחילות המריבות של הילדים המתוקים, הוא לקח לי!! תביא את זה כבר!! אמא תגידי לו… אבא הוא הרביץ לי ועוד ועוד.. אנחנו יוצאים מהמיטה ומנסים להשליט קצת סדר… אבל זה לא הולך לנו בדיוק ואנו מתייאשים. מתסכל!!
כדי להיכנס לחופש בצורה בריאה וטובה ולצאת ממנו במקסימום ניצול ועם כוחות לשנה הבאה אנו צריכים לבנות לעצמנו את החופש לפי שלושה דברים:

מעלת הסדר יום

ילדים, נוער ומבוגרים צריכים סדר יום, כל השנה ובפרט בחופשה, כן כמו שזה נשמע, סדר יום.

  • באיזה שעה קמים?
  • מתי הולכים לאכול ואיפה?
  • מה אוכלים?
  • מתי נצא לטייל?
  • ומה הם החלופות שלנו למקרה שנוצר לנו זמן פנוי?


ברגע שאנחנו נתכנן עם המשפחה שלנו את סדר היום המשותף שלנו, כמה ימים מראש, הילדים ואנחנו ניהיה רגועים יותר ונדע לקראת מה אנו הולכים ומה אנו עושים. כמובן שצריך לזכור את המשט החשוב 'כל תכנית היא בסיס לשינויים', נכון שתכננו תכנית אבל ייתכן שיבואו דברים שיגרמו לה להשתנות, נקבל את השינויים בהבנה ונזרום איתם.

פעילות משפחתית עם ערכים

דבר נוסף, כבני אדם אנו מחפשים פעילות משפחתית שתוסיף לנו תוכן, שתלמד אותנו משהו נוסף.

אם כל היום נעסוק רק בטיולים או בסרטים לאט לאט זה ימאס עלינו ונתחיל להיות קצרי רוח וגם ילדנו, או שנתכמר למסכים ולא נוכל להפעיל את הראש שלנו שיתחיל לחשוב ולהתפתח.

החופש שלנו יכול להיות הזדמנות טובה מאד לפיתוח, חושים, ידע ויכולות בנו ובילדים ומצד שני יכול להיות מדרון חלקלק לשבירת מסגרת ורכישת הרגלים לא טובים באכילה, שינה, ותעסוקה חסרת כל תוכן שממנה מגיעים לאסונות ודברים לא רצויים.

טיולי טבע

כדי להתגבר על המורכבות הזו צריך לשלב בפעילות שלנו, פעילויות ומשחקי תוכן לצד טיולים בטבע שנתן לנו הבורא, אם אתם חובבי מים תכננו לעצמכם טיול בנחלי ארץ ישראל המדהימים, אם אתם חובבי מחשבה תכננו לעצמכם קפיצה לחדר בריחה ועוד ועוד.

טיולי הטבע נותנים לנו מרחב לנפש ובריאות לגוף הם נותנים את האפשרות לראות את העולם מהצד הטבעי שלו והאוויר של הנחלים נותן בריאות ללב ומזור לנשמה.

כאשר אנחנו מחפשים פעילות עם תוכן, נעדיף תמיד פעילות שיכולה לתת מענה לכל המשפחה והחברים שאיתם אנו רוצים לצאת לטייל וליהנות, פעילות שמצד אחד תיתן לנו את התוכן והערכים שאותם אנו רוצים ללמוד ומצד שני שהפעילות תהיה אטרקטיבית שמחברת את בני המשפחה יחד.

יש מגוון של פעילויות שיכולות לתת מענה לפעילות המשותפת יחד, החל מפעילויות ODT שונות, ממשיך בפעילות קטיף ויצירה ועוד ועוד…

פעילות משפחתית לקיץ

פעילות משפחתית לקיץ ההמלצה שלנו

אצלנו בסדנאות להכרת חגי ישראל, פתחנו את האופציה להגיע אלינו ולהשתתף בפעילות ערכית וחווייתית לכל המשפחה ואפשר גם לבוא עם חברים קרובים.

בפעילות שלנו, נספר לכם על השופר, נציג לבם את סוגי השופרות השונים, שופר מקרן של ראם או שופר מקרן של דישון (אנטילופה), שופר מקרן של יעל ועוד ועוד,

לאחר ההסבר החוויתי על השופרות השונים ועל סיפור השופר מקרן הכבשים בו אנו תוקעים, כל משפחה תבחר לעצמה קרן אמתית של כבש ותחל בתהליך משותף ליצירת השופר.

בתחילה ננסר את הקרן, לאחר מכן נשייף אותו במכונת השיוף המיוחדת ונוריד לו את כל האבק, ובסוף נבריק אותו עד שהוא יפה כמו אבן חן מיוחדת.

תוכלו גם לחוות את התקיעה בשופרות הגדולים והמיוחדים שיש רק אצלנו.

את השופר שהכנתם תוכלו לקחת אתכם לבית, לתקוע בו ולהיות מוכנים לתקיעת של ראש השנה
זו דוגמא לפעילות שנותנת את כל המענה למה שמשפחה יהודית מחפשת וצריכה, גם פעילות חווייתית, גם ערכים וגם חוויה ערכית, יצירתית ומגבשת לכל המשפחה.

שתפו באהבה
סדנאות חוויה יצירתית

סדנאות חוויה יצירתית

פעילות הסדנאות להכרת חגי ישראל הקיפה והגיעה ללמעלה מ-3537 נקודות בארץ ובעולם ומתרחבת בהתאם לחזון שהסברת הפנים והקניית הערכים בדרך נעימה ושמחה צריכה ויכולה להגיע לכל אחד ואחת. הסדנאות מופעלות במקצועיות ובהתאמה אצל כל המעוניינים בכך לרבות גנים, בתי ספר, מתנ"סים, קיבוצים, מושבים, רשויות, קהילות, חברות, ארגונים, עמותות, ירידים ופסטיבלים, אירועים ופעולות משפחתיות ועד לפעולות ממשלתיות וכלל ארציות.

סדנאות ופעילויות

יצירת כיסוי למצות מקטיפה למה מכסים את המצות? לכבוד ליל הסדר אנו מכינים את הקערה ועליה כיסוי למצות.על הקערה מונחים הסימנים המיוחדים של ליל הסדר.המאכלים והסימנים שעל הקערה נועדו כדי לבטא,ולהזכיר לנו נקודות חשובות מתוך סיפור יציאת מצרים. שלוש המצות שבהן אנו מקיימים את מצוות אכילת המצה השמורה,מונחות בקערה כדי לקיים דברי חז"ל לומר את […]

סדנת הדבורים והדבש סדנת הדבורים והדבש המתוק, זוהי פעילות לימודית מרתקת ונפלאה שבה נחווה את תהליך הפקת הדבש מהכוורת ומחלת הדבש. בשונה מרוב הסדנאות שלנו – שבהן המשתתפים שומעים את התוכן וההדרכה ולאחר מכן יוצרים תוצר איכותי ושימושי ולוקחים אותו לביתם – סדנה זו היא בעלת אופי הדרכתי יותר. המשתתפים מקשיבים וצופים בהדרכה של ה"דבוראי" […]

איך מכינים יין? סדנת הפקת יין מענבים לקידוש והבדלה משלבת תוכן עשיר ומרתק והדרכה מותאמת לאופי הייחודי של המשתתפים וחוויה יצירתית מיוחדת של תהליך ייצור היין. כמו בכל הסדנאות שלנו, אנו "יוצרים את הנלמד" כאשר המשתתפים שותפים בכל שלבי הפקת היין מהענבים. בשונה מסדנאות אחרות, בפעילות זו המשתתפים לא יוצרים תוצר אישי, שאותו הם יכולים […]

הורדת קטלוג הסדנאות

בקטלוג זה ניתן לך מידע אודות הסדנאות הרלוונטיות לחודשים הקרובים.

לחצו על כפתור ההורדה להורדת הקטלוג

בקשת הצעה לפעילות

פעילות משפחתית לקיץ

ניצור קשר להתאמת הפעילות הטובה ביותר

סדנאות יצירה פעילות לילדים בקיץ חגי ישראל

אכפת לנו מאוד

להעניק שרות מקצועי, מהיר ומסביר פנים, מהרגע הראשון של הקשר ועד לסיום הפעילות

בקשת הצעה לפעילות

פעילות משפחתית לקיץ

פניה פעילות משפחתית לקיץ

ניצור קשר להתאמת הפעילות הטובה ביותר

למידה משמעותית + חוויה יצירתית

פעילות משפחתית לקיץ

נקודות על הסדנא