fbpx
/
/
סדנת סדר ט”ו בשבט
נקודות על הסדנה
גילאים:
כל הגילאים
ערכים:
מנהגי חג האילנות
כישורי חיים:
חשיבה מסדר גבוה ושירה
לקחת הבייתה:
פירות יבשים ושבעת המינים
סמל אישור משרד החינוך
הפעילות מאושרת במשרד החינוך (מס' 2369)

טקס חגיגי לט”ו בשבט

מהו סדר ט”ו בשבט?

סדר ט”ו בשבט נחגג בתאריך ט”ו בשבט בלוח השנה היהודי – שנחגג השנה ביום שני, 10/2/2020. זהו היום המציין את תחילתה של “שנה חדשה” לעצים. ביום הזה אנו מציין את העונה שבה העצים בארץ ישראל יוצאים משנתם החורפית ומתחילים במחזור חיים חדש הנושא פירות.

אבל למה אנחנו צריכים לחגוג את החג של העצים? ואיך בכלל חוגגים את ט”ו בשבט?

במסורת שלנו ישנם מנהגים ססגוניים ויפים לט”ו בשבט, שהגיעו מכל התפוצות. אנו מזמינים אתכם לחגוג איתנו את החג הנפלא הזה, בתכנית מלאה ומהנה, המשלבת תכנים המותאמים לגיל המשתתפים ולאופי הייחודי שלהם. עם אכילת פירות, במיוחד מהסוגים שמוצגים על ידי התורה בשבחה על ארץ ישראל: ענבים, תאנים, רימונים, זיתים ותמרים – ופירות נוספים מתוקים וטעימים כגון פירות יבשים ופירות הדר זהובים ומלאים בסיבים טובים ובריאות.

מה עושים בסדר ט”ו בשבט?

בסדר ט”ו בשבט נגלה מדוע האדם דומה לאילן כמו שנאמר: “האדם הוא עץ השדה” ונפיק את הלקחים והמסרים הערכיים שאנו יכולים ללמוד מהתאומים הבוטניים שלנו.

נספר סיפורים מרתקים על ט”ו בשבט בקהילות שונות בתפוצות ובארץ ישראל של פעם, נשיר שירים מתוך שירון מיוחד לסדר ט”ו בשבט שיישאר אצלכם למזכרת ונוכל גם לשלב בפעילות סדנת יצירה שבה  המשתתפים יוצרים במו ידיהם תוצרים איכותיים ושימושיים או יצירות טעימות ובריאות משלל סוגי הפירות.

כאן תוכלו להתרשם ממגוון סדנאות יצירה ערכיות וחינוכיות לט”ו בשבט שניתן לשלב בפעילות. לחצו על בקשת הצעה לפעילות ואנו נשמח להתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורכם!

פרטים

זמן הפעילות המשוער הינו כ-45 דקות. ניתן לשלב סדנאות יצירה נוספות, במתכונת של סבבים, אחד אחרי השני, לקבוצה אחת. או במתכונת של עמדות פעילות במקביל לשתי קבוצות או יותר, כאשר המשתתפים מתחלפים ביניהם בכל 45 דקות. צורת הפעלה נוספת היא הפעלת עמדות יצירה פתוחות כאשר המשתתפים בוחרים לאיזו עמדה הם רוצים להצטרף ומתי.

צוות הסדנאות להכרת חגי ישראל הינו צוות מקצועי ומנוסה, מאיר פנים לכל אחד ואחת, ומסור להצלחת הפעילות מכל ההיבטים, הן של העברת התוכן וחוויית הלמידה בהתאם לקהל המשתתפים ולגילם והן בהיבט של החוויה היצירתית, השמירה על ביטחונם של המשתתפים והיחס לכל המשתתפים באדיבות בשמחה ובנועם.

תוצרים של משתתפים

השירות שלנו

פעילות מאושרת במשה"ח

מגיעים לכל אזור בארץ

ליווי לכל אורך הדרך

התאמה אישית ללקוח

מספקים את כל הציוד

תהליך פשוט ומהיר

סדנאות נוספות ל

יצירה מפירות יבשים פירות יבשים בט”ו בשבט סדנת יצירה מפירות יבשים לכבוד ט”ו בשבט, זוהי הזדמנות נהדרת להכיר את את המסורת של יהודי התפוצות
יצירה מעץ לט”ו בשבט מה נלמד בסדנה? סדנת פמוטים מענפי עץ הזית, היא סדנת יצירה מעץ לט”ו בשבט. בסדנה נלמד למה אנחנו חוגגים את
סדנת בישול מפירות הדר מה נלמד בסדנה? סדנת בישול והכנת ריבה וסוכריות מפירות הדר, בעיצומה של עונת החורף שבה קוטפים החקלאים את פירות ההדר
סדנת פירות לט”ו בשבט מה נלמד בסדנה? סדנת פירות לט”ו בשבט מיוחדת ומהנה, שבה נלמד על הסיבות לכך שאנו חוגגים את “חג האילנות” –

לעוד סדנאות של

ביקורות

[rmp_count]

אנשים דירגו

[rmp_stars]

השתתפתם בסדנא זו? דרגו אותה!

לחצו על הכוכב כדי לדרג

דירוג ממוצע: 5 מתוך 5

עדיין אין דירוג לסדנא זו. היה הראשון לדרג!

שאלות נפוצות

איך מזמינים סדנה?

1. בוחרים את סוג הפעילות
2. ממלאים בקשת הצעה לפעילות
3. נציג שלנו יצור עמכם קשר בהקדם להתאמת הפעילות הטובה ביותר עבורכם!

מהו הערך הייחודי שלכם?

המשתתפים בסדנאות נהנים מתוכן ערכי עשיר ומותאם לרמתם וידיעותיהם, אך גם ובעיקר מחוויה יצירתית, שבה “יוצרים את הנלמד” ומשתפים את כל החושים בחוויה הנלמדת. הניסיון הוכיח שחוויה זו מאהיבה את הערכים יותר מכל ולשנים רבות.

הפעילות מתאימה למי שלא דתי?

בהחלט. אנו מאמינים כי ניתן להעביר את ערכי החגים והמועדים בצורה המותאמת למשתתפים ולאופיים הייחודי בנעימות שאינה ‘כופה’ את התכנים. בעשרים השנים האחרונות זכינו להפעיל מאות אלפי ילדים בקיבוצים ובחינוך הממלכתי בכל הארץ.

מה העלות של הפעילות?

העלות משתנה בהתאם למספר המשתתפים, סוגי הסדנאות, כמות המעברים ועוד. פעילותנו מתבצעת במסגרת מלכ”ר – ללא כוונות רווח – ואנו נשמח להתאים את ההצעה הטובה ביותר לפעילות לאחר שקיבלנו את המידע והפרטים הדרושים להכנת ההצעה.

לאיזה גיל הפעילות מתאימה?

בכל הסדנאות שלנו המדריכים מתאימים – גם את התוכן הערכי וצורת ההדרכה, וגם את החלק היצירתי של הפעילות – לגיל המשתתפים, לרמת הידיעות ולאופי המיוחד שלהם ושל האירוע שבמסגרתו מתקיימת הפעילות. הסדנאות מותאמות במיוחד אליכם, לפי הצורך שלכם, נשמח לדבר אתכם ולהתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורכם.

כמה משתתפים יכולים להשתתף בפעילות?

אין כמות מקסימלית לפעילות. יש לנו ניסיון מקצועי של יותר מ-20 שנה ואנו ערוכים להפעלת ירידים עירוניים, פסטיבלים ואירועי חברה עם אלפי משתתפים, כאשר אנו מקימים את התחנות והעמדות בהתאם לצורך שלכם. לכל כמות משתתפים יש מענה ופתרון ואנחנו נשמח להגיע לכל נקודה שתרצו גם עבור מספר משתתפים בלבד.

אפשר לשלב את הסדנאות באירוע?

כל הסדנאות שלנו מופעלות בהצלחה גם כתכנית המשתלבת באירוע, כדוכני יצירה פתוחים, כתחנות הדרכה והפעלה מפוזרות בשטח וכן הלאה. בשונה מהפעלה ייעודית של הסדנאות בלבד, במתכונת זו אנו ממליצים לבחור את הסדנאות שאינן מצריכות עבודה קבוצתית אלא כוללות יצירת תוצר אישי ופרטי על ידי המשתתפים.

יש לכם ביטוח, אישורי בטיחות ועוד?

בוודאי. הביטוח שלנו מבטח את הצוות ואת המשתתפים, ואנו פועלים אך ורק עם כל האישורים הנדרשים על פי החוק, הן ביחס לציוד הייעודי של כל סדנה, והן ביחס לרכבים, למדריכים ולאנשי הצוות. נשמח לשלוח אליכם את כל האישורים הנדרשים לפי בקשתכם ונשמח לבוא אליכם עם פעילויות ערכיות וחינוכיות לכל מעגל השנה.

בקשת הצעה לפעילות

סדנת סדר ט”ו בשבט

נשמח להתאים את הפעילות הטובה ביותר עבורך

למידה משמעותית + חוויה יצירתית

סדנת סדר ט”ו בשבט

נקודות על הסדנא

גילאים: כל הגילאים

מיומנויות: חשיבה מסדר גבוה ושירה

ערכים: מנהגי חג האילנות